Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

на целата територија на Р. Македонија

02 3055 222

НОВ БРОЈ НА КОНТАКТ ЦЕНТАР 

ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

За нас

 

 

Компанијата Sport Vision е лидер на пазарот за спортска облека, обувки и опрема. Sport Vision е основана во 1996 година во Бијелина (Босна и Херцеговина). Sport Vision е овластен интернационален партнер за водечките брендови Nike, Adidas, Reebok, New Balance. и др. Во понудата имаме широк асортиман со повеќе од 50 други реномирани брендови како на пример: Champion, Umbro, Lonsdale, Ellesse, Sergio Tacchini, Slazenger, Karrimor

Основна дејност на фирмата е трговија со спортски обувки, облека и опрема преку малопродажна и големопродажна мрежа. 

Малопродажната мрежа брои повеќе од 200 продажни објекти во 8 држави: Македонија, Србија, Босна и Херцеговина, Црна Гора, Хрватска, Албанија, Бугарија и Романија. Продавниците се поделени според четири концепти: мултибренд, аутлет, екстра аутлет и детска продавница.

Успешниот тим брои повеќе од 1500 вработени, и бројот секојдневно се повеќе се зголемува.

Sport Vision е посветен на обезбедување позитивен придонес кон општеството и животната средина преку развивање и спроведување на одговорни бизнис практики кои, во исто време, обезбедуваат остварување на финансиски успех.

МИСИЈА

Да бидеме лидер во малопродажба, секогаш инспиративно и активно поврзани со своите потрошувачи, клиенти и партнери преку заедничко малопродажно искуство и дизајн на производи кои го збогатуваат животниот стил на потрошувачите

ВИЗИЈА

Да бидеме најсилен и најголем малопродажен ланец во регионот, да внесеме иновации, да истражуваме и да го понудиме најдоброто.

Sport Vision е синоним за “СÉ НА ЕДНО МЕСТО”.

 

string(0) ""
string(0) ""