Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

на целата територија на Р. Македонија

Контактирајте не на : 02/3055-222

             

ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ - ОБЛЕКА

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА МАШКА ADIDAS ОБЛЕКА
ГОЛЕМИНАSMLXL2XL3XL
ОБЕМ НА ГРАДИ88-9495–102103–111112–121122–132133-144
ОБЕМ НА СТРУК76–8283–9091–99100–109110–121122-134
ОБЕМ НА КОЛКОВИ87–9394–101102–110111–119120–128129-138

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА ЖЕНСКА ADIDAS ОБЛЕКА
ГОЛЕМИНАXSSMLXL2XL
ОБЕМ НА ГРАДИ77-8283-8889-9495-101102-109110-118 
ОБЕМ НА СТРУК61-6667-7273-7879-8586-9495-104
ОБЕМ НА КОЛКОВИ86-9192-9798-103104-110111-117118-125

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА ДЕТСКА ADIDAS ОБЛЕКА (момчиња)
ГОЛЕМИНА110116122128134140146152158164170176
ОБЕМ НА ГРАДИ56.5-5858.5-60.561-6363.5-64 64.5-67.568-7171.5-74.575-7878.5-8282.5-8686.5-8989.5-91.5
ОБЕМ НА СТРУК54.5-5555.5-5656.5-5757.5-5959.5-61.562-63.564-66 66.5-6868.5-70.571-7373.5-74.575-76.5
ОБЕМ НА КОЛКОВИ60.5-6262.5-6464.5-6666.5-6868.5-7171.5-74.575-77.578-8181.5-8585.5-8989.5-91.592-94

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА ДЕТСКА ADIDAS ОБЛЕКА (девојчиња)
ГОЛЕМИНА110116122128134140146152158164170
ОБЕМ НА ГРАДИ56.5-5858.5-60.561-6363.5-64 65.5-68.569-71.572-7575.5-7878.5-80.581-82.583-87
ОБЕМ НА СТРУК54.5-5555.5-5656.5-5757.5-5958.5-6060.5-6262.5-63.564-65.566-66.567-67.568-70
ОБЕМ НА КОЛКОВИ60.5-6262.5-6464.5-6666.5-6870.5-73.574-7777.5-80.581-8484.5-8686.5-8888.5-92

 

Напомена: Големините наведени во cm се наведени ориентациски, за да можете полесно и поточно да ја одберете потребната големина. Големините наведени во CM се превземени од спецификациите на производителот и постои можност за отстапки кај одредени модели.

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА МАШКА CHAMPION ОБЛЕКА
ГОЛЕМИНАSMLXL2XL3XL
ОБЕМ НА ГРАДИ82-9192–101102–111112–122123–132133–142
ОБЕМ НА СТРУК67–7677–8687–9697–106107–116117–127

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА ЖЕНСКА CHAMPION ОБЛЕКА
ГОЛЕМИНАXSSMLXL2XL3XL
ОБЕМ НА ГРАДИ78-8182-8687-9192-99100-105106-111112-116
ОБЕМ НА СТРУК58-6165-6667-7172-7879-8788-9697-106
ОБЕМ НА КОЛКОВИ84-8788-9293-9798-105106-114115-123124-129

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА ДЕТСКА CHAMPION ОБЛЕКА
ГОЛЕМИНА3-4 години5-6 години7-8 години9-10 години11-12 години13-14 години
VISINA102-107114-119126-131138-143150-155162-167

 

Напомена: Големините наведени во cm се наведени ориентациски, за да можете полесно и поточно да ја одберете потребната големина. Големините наведени во CM се превземени од спецификациите на производителот и постои можност за отстапки кај одредени модели.

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА МАШКА COLMAR ОБЛЕКА
ГОЛЕМИНА444648505254565860
ИНТ.XSSMMLL/XLXLXL/XXLXXL
ОБЕМ НА ГРАДИ86-9090-9494-9898-102102-106106-110110-114114-118118-122
ОБЕМ НА СТРУК72-7676-8080-8488-9292-9696-100100-104104-108108-112
ОБЕМ НА КОЛКОВИ88-9292-9696-100100-104104-108108-112112-116116-120120-124

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА ЖЕНСКА COLMAR ОБЛЕКА
ГОЛЕМИНА32343638404244
ИНТ.XXLXSSMLXLXXL
ОБЕМ НА ГРАДИ78-8282-8686-9090-9494-9898-102102-106
ОБЕМ НА СТРУК58-6262-6666-7070-7474-7878-8282-86
ОБЕМ НА КОЛКОВИ84-8888-9292-9696-100100-104104-108108-112

 

Напомена: Големините наведени во cm се наведени ориентациски, за да можете полесно и поточно да ја одберете потребната големина. Големините наведени во CM се превземени од спецификациите на производителот и постои можност за отстапки кај одредени модели.

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА МАШКА HELLY HANSEN ОБЛЕКА
ГОЛЕМИНАXSSMLXL2XL3XL
ОБЕМ НА ГРАДИ86-9293-99100-105106-110111-117118-124125-129
ОБЕМ НА СТРУК72-7980-8586-9293-9899-103104-108109-115
ОБЕМ НА КОЛКОВИ86-9293-99100-105106-110111-117118-124125-129

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА ЖЕНСКА HELLY HANSEN ОБЛЕКА
ГОЛЕМИНАXSSMLXL2XL
ОБЕМ НА ГРАДИ76-8384-8990-9596-102103-107108-112
ОБЕМ НА СТРУК59-6566-7172-7879-8485-8990-94
ОБЕМ НА КОЛКОВИ82-8990-9596-102109-108109-114115-120

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА ДЕТСКА HELLY HANSEN ОБЛЕКА
ГОЛЕМИНА6810121416
ОБЕМ НА ГРАДИ61-6566-7172-7879-8485-9292-97
ОБЕМ НА СТРУК57-6061-6465-6667-6869-7475-80
ОБЕМ НА КОЛКОВИ66-6970-7374-7980-8586-9192

 

Напомена: Големините наведени во cm се наведени ориентациски, за да можете полесно и поточно да ја одберете потребната големина. Големините наведени во CM се превземени од спецификациите на производителот и постои можност за отстапки кај одредени модели.

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА МАШКА ICEPEAK ОБЛЕКА
ГОЛЕМИНА444648505254565860
ИНТ.XXSXSSMLXL2XL3XL4L
ОБЕМ НА ГРАДИ889296100104108112116120
ОБЕМ НА СТРУК737883889398103108113
ОБЕМ НА КОЛКОВИ9296100104108112116116120

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА ЖЕНСКА ICEPEAK ОБЛЕКА
ГОЛЕМИНА323436384042444648
ОБЕМ НА ГРАДИ768084889296100104110
ОБЕМ НА СТРУК616467707478828691
ОБЕМ НА КОЛКОВИ8790939699102106110115

 

Напомена: Големините наведени во cm се наведени ориентациски, за да можете полесно и поточно да ја одберете потребната големина. Големините наведени во CM се превземени од спецификациите на производителот и постои можност за отстапки кај одредени модели.

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА МАШКА KILLTEC ОБЛЕКА
ГОЛЕМИНА4042444648
ИНТ.SMLXLXXL
ОБЕМ НА ГРАДИ96100104108112
ОБЕМ НА СТРУК7681869196
ОБЕМ НА КОЛКОВИ97102107109114

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА ЖЕНСКА KILLTEC ОБЛЕКА
ГОЛЕМИНА34363840424446
ИНТ.SSMMLLXL
ОБЕМ НА ГРАДИ84899499104107117
ОБЕМ НА СТРУК7684899499102107
ОБЕМ НА КОЛКОВИ899799102109112119

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА ДЕТСКА KILLTEC ОБЛЕКА (момчиња)
ГОЛЕМИНА810121416
ОБЕМ НА ГРАДИ6971768186
ОБЕМ НА СТРУК65.569727578.5
ОБЕМ НА КОЛКОВИ73.577.5849095

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА ДЕТСКА KILLTEC ОБЛЕКА (девојчиња)
ГОЛЕМИНА810121416
ОБЕМ НА ГРАДИ6471768186
ОБЕМ НА СТРУК58.56163.568.571
ОБЕМ НА КОЛКОВИ5966727783

 

Напомена: Големините наведени во cm се наведени ориентациски, за да можете полесно и поточно да ја одберете потребната големина. Големините наведени во CM се превземени од спецификациите на производителот и постои можност за отстапки кај одредени модели.

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА МАШКА NIKE ОБЛЕКА
ГОЛЕМИНАSMLXL2XL3XL4XL
ГРАДИ88-9696–104104–112112–124124–136136–148147–160
СТРУК73–8181–8989–9797–109109–121121–133133–145
КОЛКОВИ88–9696–104104–112112–120120–128128–136136–145

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА ЖЕНСКА NIKE ОБЛЕКА
ГОЛЕМИНАXSSMLXL2XL
ОБЕМ НА ГРАДИ76-8383-9090-9797-104104-114114-124
ОБЕМ НА СТРУК60-6767-7474-8181-8888-9898-108
ОБЕМ НА КОЛКОВИ84-9191-9898-105105-112112-120120-128

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА NIKE ОБЛЕКА ЗА ТИНЕЈЏЕРИ (момчиња)
ГОЛЕМИНАXSSMLXL
ОБЕМ НА ГРАДИ64.5–6666–6969–7575–81.581.5–88.5
ОБЕМ НА СТРУК59.5–61.561.5–6565–6969–72.572.5–75.5
ОБЕМ НА КОЛКОВИ68.5–7171–74.574.5–79.579.5–84.584.5–89.5

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА NIKE ОБЛЕКА ЗА ТИНЕЈЏЕРИ (девојчиња)
ГОЛЕМИНАXSSMLXL
ОБЕМ НА ГРАДИ64.5–6666–6969–7575–85.585.5–92.5
ОБЕМ НА СТРУК59.5–6161–6464–6868–71.571.5–74.5
ОБЕМ НА КОЛКОВИ68.5–7373–78.578.5–83.583.5–88.588.5–93.5

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА NIKE ОБЛЕКА ЗА МАЛИ ДЕЦА
ГОЛЕМИНАXSSMLXL
ОБЕМ НА ГРАДИ53–5656–5959–6161–6363–66
ОБЕМ НА СТРУК54–5656–5858–5959–6060–61
ОБЕМ НА КОЛКОВИ56–5959–6161–6363–6666–70

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА NIKE ОБЛЕКА ЗА БЕБИЊА
ВОЗРАСТ ВО МЕСЕЦИ0-33-66-99-1212-1818-2424-3636-48
ОБЕМ НА ГРАДИ41–4343–4545–4747–4848–5050–5252–5353-56
ОБЕМ НА СТРУК42–4545–4747–4848–5050–5252–5454–5454-56
ОБЕМ НА КОЛКОВИ42–4545–4747–4848–5050–5252–5454–5656-59

 

Напомена: Големините наведени во cm се наведени ориентациски, за да можете полесно и поточно да ја одберете потребната големина. Големините наведени во CM се превземени од спецификациите на производителот и постои можност за отстапки кај одредени модели.

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА МАШКА UNDER ARMOUR ОБЛЕКА
ГОЛЕМИНАXSSMMDLGXL2XL3XL
ОБЕМ НА ГРАДИ76-8186-9296-102106-112116-122127-132137-142
ОБЕМ НА СТРУК67-7072-7680-8589-9499-104109-116121-127
ОБЕМ НА КОЛКОВИ81-8486-9094-98102-107112-117122-127132-137

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА ЖЕНСКА UNDER ARMOUR ОБЛЕКА
ГОЛЕМИНАXSSMMDLGXL2XL
ОБЕМ НА ГРАДИ83-8588-9093-9599-103107-110114-118
ОБЕМ НА СТРУК65-6770-7275-7781-8589-9397-100
ОБЕМ НА КОЛКОВИ88-9093-9598-100104-108112-116119-123

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА ДЕТСКА UNDER ARMOUR ОБЛЕКА
ГОЛЕМИНАYXSYSMYMDYLGYXL
ОБЕМ НА ГРАДИ61-6466-6972-7680-8590-95
ОБЕМ НА СТРУК58-6060-6264-6671-7681-86
ОБЕМ НА КОЛКОВИ64-6670-7276-8186-9197-102

 

Напомена: Големините наведени во cm се наведени ориентациски, за да можете полесно и поточно да ја одберете потребната големина. Големините наведени во CM се превземени од спецификациите на производителот и постои можност за отстапки кај одредени модели.

string(0) ""
string(0) ""