Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Disney Moana
adidas Disney Moana
adidas Disney Moana
adidas Disney Moana
adidas Disney Moana
adidas Disney Moana
adidas Disney Moana
adidas Disney Moana
Код на производ:
(HT6402)
adidas

adidas Disney Moana

Претходна цена
1.588 ДЕН
Моментална цена
1.588 ДЕН
Цена со попуст
1.270 ДЕН
Заштеда: 318 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • OSFY Унив.
 • OSFW OSFW
 • OSFA OSFA
 • OSFC OSFC
 • OSFM OSFM
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Детското капче на adidas Disney Moana е идеално за девојки кои го делат авантуристичкиот дух на Moana. Оваа капа е направена од памук што дише и има лента што ја отстранува потта, така што им дава удобност на децата без разлика дали спортуваат или истражуваат нови земји. Направен од низа рециклирани материјали и најмалку 40% рециклирана содржина, овој производ е само едно од решенијата на adidas што помага да се стави крај на пластичниот отпад. Спецификација: Заоблен раб Лента за пот Прилагодлив ремен на задната страна ©Дизни Состав: 100% памучна диапла; поставата и лентата за пот: 100% рециклиран полиестер.
Подетално

Детското капче на adidas Disney Moana е идеално за девојки кои го делат авантуристичкиот дух на Moana. Оваа капа е направена од памук што дише и има лента што ја отстранува потта, така што им дава удобност на децата без разлика дали спортуваат или истражуваат нови земји. Направен од низа рециклирани материјали и најмалку 40% рециклирана содржина, овој производ е само едно од решенијата на adidas што помага да се стави крај на пластичниот отпад.
Спецификација:

 • Заоблен раб
 • Лента за пот
 • Прилагодлив ремен на задната страна
 • ©Дизни
 • Состав: 100% памучна диапла; поставата и лентата за пот: 100% рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Качкет
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Тренинг
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Колекција Performance
  Материјал/Технологија Eco
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara
  Помош