за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas X CRAZYFAST MESSI.4 FxG
adidas X CRAZYFAST MESSI.4 FxG
adidas X CRAZYFAST MESSI.4 FxG
adidas X CRAZYFAST MESSI.4 FxG
adidas X CRAZYFAST MESSI.4 FxG
adidas X CRAZYFAST MESSI.4 FxG
adidas X CRAZYFAST MESSI.4 FxG
adidas X CRAZYFAST MESSI.4 FxG
adidas X CRAZYFAST MESSI.4 FxG
adidas X CRAZYFAST MESSI.4 FxG
Код на производ: IE4071
adidas

adidas X CRAZYFAST MESSI.4 FxG

Код на производ: IE4071
Код на производителот: LYR26
adidas X CRAZYFAST MESSI.4 FxG J е детска копачка која го слави трајното влијание на Лионел Меси во светот на фудбалот. Со примеси на аргентинско сино и сребро инспирирано од трофеите на нивниот мек синтетички горен дел, овие adidas копачки имаат перфориран јазик за дополнителна дишливост. Одоздола, гумен надворешен ѓон му дава на Меси изглед и агилност на различни терени. Направен од низа рециклирани материјали, овој производ има најмалку 50% рециклирана содржина. Овој производ е само едно од решенијата на adidas за ставање крај на пластичниот отпад. Спецификација: Детски фудбалски копачки Плиток профил Направени од 50% рециклирана содржина Врвки Дизајнирани за играње на различни терени.
2.988 ДЕН
2.988 ДЕН
2.988 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3- 36 22.1
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas X CRAZYFAST MESSI.4 FxG J е детска копачка која го слави трајното влијание на Лионел Меси во светот на фудбалот. Со примеси на аргентинско сино и сребро инспирирано од трофеите на нивниот мек синтетички горен дел, овие adidas копачки имаат перфориран јазик за дополнителна дишливост. Одоздола, гумен надворешен ѓон му дава на Меси изглед и агилност на различни терени. Направен од низа рециклирани материјали, овој производ има најмалку 50% рециклирана содржина. Овој производ е само едно од решенијата на adidas за ставање крај на пластичниот отпад.
Спецификација:

 • Детски фудбалски копачки
 • Плиток профил
 • Направени од 50% рециклирана содржина
 • Врвки
 • Дизајнирани за играње на различни терени

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Копачки
  Пол Деца-момчиња
  Намена Фудбал
  Бренд adidas
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Колекција Performance
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари
  adidas X CRAZYFAST MESSI.4 FxG
  Копачки
  adidas X CRAZYFAST MESSI.4 FxG