за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната

Секоја училишна приказна заслужува одличен почеток! Изберете Nike и влезете во нови авантури со вашиот омилен бренд.

Без разлика дали сте на терен или во училница, претворете ја секоја активност во забава со најновите модели за момчиња.

Подетално

Најдете ја вашата поддршка и надминете ги сите предизвици со самодоверба и стил со спортската опрема за девојки.

Подетално

Дефинирајте го вашиот стил, издвојте се од другите и бидете нечија инспирација додека носите патики, дуксер или ранец од најновата понуда за тинејџери.

Враќањето во училиште никогаш не било толку кул! Од удобни патики до функционални спортски ранци, во понудата на Nike ќе најдете се што ви е потребно за незаборавна школска година.