за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas DAILY CAP
adidas DAILY CAP
adidas DAILY CAP
adidas DAILY CAP
Код на производ: IC9707
adidas

adidas DAILY CAP

Код на производ: IC9707
Код на производителот: EVJ90
adidas Daily Cap е капа што обезбедува максимална удобност и заштита во текот на денот. Без разлика дали одите на планинарење, возење велосипед или на фестивали, оваа капа ќе биде вистинскиот избор за вас. Направена од памук, обезбедува меко, воздушно чувство, додека ременот на вратот се прилагодува за совршено вклопување. Најмалку 50% од овој производ е мешавина од рециклирани и обновливи материјали. Спецификација: Унисекс капа – lifestyle Димензии: 13 cm x 8,5 cm Состав: 100% памук Лого на adidas.

Без разлика дали сте во теретана, на патека или едноставно уживате во опуштен, спортски стил, новата колекција ви носи совршен баланс на удобност и функционалност. Од обувки до облека и опрема, најновите модели се дизајнирани со фокус на квалитетни материјали, енергични бои и детали, за да ви дадат чувство на удобност и најдобри перформанси во секоја прилика.

888 ДЕН
888 ДЕН
888 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • OSFM Унив.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas Daily Cap е капа што обезбедува максимална удобност и заштита во текот на денот. Без разлика дали одите на планинарење, возење велосипед или на фестивали, оваа капа ќе биде вистинскиот избор за вас. Направена од памук, обезбедува меко, воздушно чувство, додека ременот на вратот се прилагодува за совршено вклопување. Најмалку 50% од овој производ е мешавина од рециклирани и обновливи материјали.
Спецификација:

 • Унисекс капа – lifestyle
 • Димензии: 13 cm x 8,5 cm
 • Состав: 100% памук
 • Лого на adidas

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Качкет
  Пол Unisex
  Намена Тренинг
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  adidas DAILY CAP
  Качкет
  adidas DAILY CAP