за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
UNDER ARMOUR Micro G Valsetz
UNDER ARMOUR Micro G Valsetz
UNDER ARMOUR Micro G Valsetz
UNDER ARMOUR Micro G Valsetz
Код на производ: 3023741-001
UNDER ARMOUR

UNDER ARMOUR Micro G Valsetz

Код на производ: 3023741-001
Under Armour Micro G Valsetz се машки чизми за истражување и откривање на природата. Надградивме едни од нашите најдобри, најиздржливи и исклучително удобни тактички чизми со додавање на амортизација на средниот ѓон од технологијата Micro G® што ќе ја цените колку подолго сте на нозе. Длабокиот профил ја подобрува заштитата на написот. Лесниот горен дел од синтетичка кожа и текстил е издржлив и прозрачен, додека преклопот на предниот дел и обликуваниот TPU капа на прстите обезбедуваат дополнителна заштита. Деловите за повлекување на петицата и јазикот го олеснуваат облекувањето и соблекувањето. Вградените антимикробни влошки за поддршка Insite® Contour® со слој од впивачка пена ќе се погрижат да останете одморени што е можно подолго без оглед на вашите дневни активности. Долгиот ѓон од пена Micro G® обезбедува супериорна долготрајна и одговорна удобност. Гумениот ѓон е отпорен на лизгање благодарение на високите влечни гребени за подобрено држење на различни површини.Спецификација: Машки чизми Длабок профил Гумен ѓон Врвки Micro G® технологија Влошка Insite® Contoura®.
Prosečna ocena:
5
1 ocena
1 ocena
1
(Oceni)
8.190 ДЕН
8.190 ДЕН
4.914 ДЕН
Заштеда: 3.276 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Under Armour Micro G Valsetz се машки чизми за истражување и откривање на природата. Надградивме едни од нашите најдобри, најиздржливи и исклучително удобни тактички чизми со додавање на амортизација на средниот ѓон од технологијата Micro G® што ќе ја цените колку подолго сте на нозе. Длабокиот профил ја подобрува заштитата на написот. Лесниот горен дел од синтетичка кожа и текстил е издржлив и прозрачен, додека преклопот на предниот дел и обликуваниот TPU капа на прстите обезбедуваат дополнителна заштита. Деловите за повлекување на петицата и јазикот го олеснуваат облекувањето и соблекувањето. Вградените антимикробни влошки за поддршка Insite® Contour® со слој од впивачка пена ќе се погрижат да останете одморени што е можно подолго без оглед на вашите дневни активности. Долгиот ѓон од пена Micro G® обезбедува супериорна долготрајна и одговорна удобност. Гумениот ѓон е отпорен на лизгање благодарение на високите влечни гребени за подобрено држење на различни површини.
Спецификација:

 • Машки чизми
 • Длабок профил
 • Гумен ѓон
 • Врвки
 • Micro G® технологија
 • Влошка Insite® Contoura®

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Кондури
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд UNDER ARMOUR
  Возраст За возрасни

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Кондури 3024334-001
  Prosecna ocena:
  ocena
  1
  ocena
  1
  7.273 ДЕН
  Заштеда 30%
  10.390 ДЕН
  Додај во кошничка
  UNDER ARMOUR Micro G Valsetz
  Кондури
  UNDER ARMOUR Micro G Valsetz