за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas AlphaBOUNCE Beyond
Трчање
19.04.2018.
Трчање

adidas AlphaBOUNCE Beyond

19.04.2018.

adidas Running ги претстави новите  AlphaBOUNCE Beyond патики за трчање, силуета наменета за спортистите кои ги поместуваат споствените граници.

Спојот на прогресивен дизајн, водечка функционалност и естетика, оваа силуета ја прави совршен избор за спортисти кои ја доминираат играта и за кои трчањето е алатка за тренинг за да станат најдобри во своето поле. За да го одбележи ова и предизвика алфа спортистите да инкорпорираат повеќе трчање во своите тренинзи за дa добијат предност над своите конкуренти, Adidas Running ја создаде кампањата „Run The Game“. Во кампањата учествуваат најелитните спортисти на adidas помеѓу кои се фудбалерот на Real Madrid Gareth Bale и светската број 1 тенисерка Caroline Wozniacki.

Создадени за моќ, брзина и кондиционен тренинг, во AlphaBOUNCE Beyond моделите се инкорпорирани најиновативните технологии и материјали на adidas кои искомбинирани ги даваат трите главни бенефити за спортистите: прилагоденост на стапало, чувство и транзиција.

Совршената прилагоденост на стапалото е овозможено благодарение на материјал без шевови кој дише и е дизајниран со помош на Aramis технологијата. Изработката обезбедува динамична поддршка и стабилност при линеарни движења, но и при нагли движења во повеќе правци.

Новите модели adidas AlphaBOUNCE се достапни во мултибренд продавниците на Sport Vision и online.

Слични статии

26.
Oct.
Трчање
Alphabounce моделите се првите патики за трчање кај кои иновациите и модерниот дизајн.