Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

аdidas TERREX колекцијата е синоним за стабилност, водоотпорност и максимална поддршка кога зборуваме за outdoor активностите, а посебно кога станува збор за hiking.

СОВРШЕН ЗИМСКИ ИЗБОР

ОДБЕРЕТЕ ГО ОМИЛЕНИОТ БРЕНД

И оваа зима за вас ја имаме наголемата понуда на обувки, облека и опрема за сите outdoor активности. Изберете помеѓу моделите од брендовите Nike, Adidas, Colmar, Icepeak и многу други. Направени од квалитетни материјали, совршен крој и атрактивен дизајн кој е прилагоден на променливите есенски услови.

ПОНУДА ЗА ДЕЦА

Одберете топла, квалитетна и удобна облека, обувки и опрема за вашите најмили. Децата ќе ги обожаваат јакните, чизмите, капите кои ги издвоивме специјално само за нив.

ЗА ДЕВОЈЧИЊА И МОМЧИЊА
УДОБНИ И КВАЛИТЕТНИ
ЗА ЗИМСКИ ИГРИ

OUTDOOR MUST HAVES

Вистинско време е својата колекција за променливите зимски денови да ја дополнете со нова јакна или чизми. Outdoor must-haves брендови за оваа сезона се Salomon, но и добро познатите Adidas Terrex и Ellesse моделите. 

ОБУВКИ
ОБЛЕКА
ОПРЕМА

TIME FOR OUTDOOR

ИЗБЕРЕТЕ СПОРТ ВО КОЈ ЌЕ УЖИВАТЕ

HIKING
TRAIL
SKIING

THE BRAND - THE NORTH FACE

The North Face е изграден врз основа на љубовта кон природата и желбата да се овозможи истражување од сопствениот двор па се до Хималаите. Последните 50 години брендот живее во склад со 'true north' (*вистинскиот север) убедувањето, и тоа како истражувањето може да не промени и да ни овозможи да го видиме светот низ нова перспектива.