за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната

Новости

Новости
Наскоро завршува летниот распуст, а набргу ќе заѕвони првото ѕвонче во новата учебна година.
01.
Sep
Новости
Искористете некои од овие совети и ќе се видиме на патеката!
01.
Jun
Новости
Ве покануваме на една поинаква дружба во Sport Vision продавницата во East Gate Mall од 12 часот до 15 часот овој петок и сабота.
25.
Apr
Новости
Во Sport Vision продавницата во Скопје City Mall е отворен нов корнер за љубителите на outdoor авантурите.
15.
Feb
Новости
Ве покануваме на отворањето на нашата продавница на новата локација во Штип City Mall оваа сабота, 10.12.2022.
09.
Dec
Новости
Есента е идеално време за нови авантури на отворено, а оваа година време е и вие да тргнете во една од нив.
03.
Nov
Новости
Маратон е најдолгата трка на олимписката програма, каде што натпреварувачите треба да истрчаат точно 42.195 километри.
05.
Oct
Новости
Роденденска недела полна со попусти по повод 10-тиот роденден на Sport Vision во Македонија.
28.
Sep
Новости
Подготовките за трчање на подолги делници се одвиваат постепено, а добро смислениот план за активности може да ви го олесни трчањето на најдолгата делница. Ова се совети кои ќе ви помогнат да трчате подобро.
18.
May
Новости
Пролетта пристигна, сите бои се засилија, воздухот мириса на нови почетоци, ракавите се скратија, очилата за сонце излегоа од чантите, а секој чекор стана полесен и повозбудлив.
18.
Apr
Новости
На нова локација, на 1 кат, на простор од 360 метри квадратни новата продавница нуди поголем и подобар избор за врвно потрошувачко искуство.
30.
Dec
Новости
Во East Gatе е отворена најголемата продавница на Sport Vision досега, во која се применети најсовремените светски стандарди за шопинг со мултимедијална комуникација на понудите и врвен дизајн на ентериерот и осветлувањето.
12.
Nov
Новости
Високите температури не треба да нѐ ограничуваат во физичката активност. Искористете ги постудените денови, како и пониските температури наутро и навечер и одвојте барем еден час за одреден вид рекреација.
20.
Jul
Новости
Брендот ASICS е еден од најголемите новитети во нашата понуда оваа сезона. Ги откриваме деталите што треба да ги знаете за овој бренд, но исто така и за моделите што можете да ги најдете во нашите продавници и online shop.
08.
Jun
Новости
Искористете ги одличните попусти до 50% на над 1.000 одбрани производи.
20.
May
Новости
Ве очекуваме со одличен избор и супер попусти од 20% до 50% на целиот асортиман од 20 до 31 мај во ТЦ Глобал, Струмица.
19.
May
Новости
Пролетна ПРОМОЦИЈА во SPORT VISION што едноставно не смеете да ја пропуштите.
02.
Apr
Новости
Одлична можност ексклузивно за членовите на Sport&Bonus програмата за лојалност во Sport Vision: секој купувач со направена сметка над 4.000 денари во мултибренд продавниците на Sport Vision ќе има право да го избере попустот за следното купување.
15.
Mar
Новости
Денот на жената се приближува и по тој повод ви предлагаме оригинални подароци за 8-ми Март кои можете да ги најдете во нашата понуда.
04.
Mar
Новости
Дали ги донесовте вашите новогодишни резолуции за 2021 година? По годината која постави многу предизвици, ве покануваме да продолжите да се грижите за себе и за другите и да пронајдете уште повеќе време за спорт и здрав начин на живот во новата година.
11.
Jan
Новости
Започна сезоната на ВРЕДНИ НАГРАДИ со SPORT VISION и VISA!
06.
Dec
Новости
Познатиот спортски и lifestyle бренд adidas ја претстави својата нова колекција на спортска опрема, создадена за најразлични видови на тренинг. Новата COLD.RDY колекција содржи врвни парчиња отпорни на сите временски прилики.
17.
Nov