за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната

Фудбал

Фудбал
Новата adidas Exhibit Pack колекција на копачки можете да ја најдете во продавниците на Sport Vision како и на Online shop.
19.
Feb
Фудбал
Најновите модели од Hard Wired колекцијата на копачки достапни се во продавниците на Sport Vision како и на онлајн шоп.
14.
Aug
Фудбал
Кога острината на умот ќе се сретне со брзината на телото, вие станувате најбрзата верзија на себе.
24.
Aug
Фудбал
Лидерот во производството на спортска опрема, adidas, ги претстави најновите X GHOSTED копачки, наменети за фудбалери кај кои брзината е најсилното оружје. Моделот X GHOSTED се одликува со модерни крампони прилагодени за најбрзите спринтери во светот на фудбалот и е идеален за играчи кои сакаат да ги надминат границите на модерниот фудбал во пресрет на почетокот на новата сезона во Лигата на шампиони на УЕФА, Лигата на Европа на УЕФА и Лигата на шампионите на УЕФА за жени.
15.
Sep
Фудбал
adidas Football ги претставува NEMEZIZ копачките во нови бои како најнова иновација на копачките.
14.
Aug
Фудбал
Кога станува збор за фудбалот, спортскиот бренд adidas во 2020 година влезе со стил, воведувајќи нов, редизајниран модел на своите легендарни копачки Predator - Predator 20 Mutator, заснован на иновативната DEMONSKIN технологија.
11.
Feb
Фудбал
Револуционерните копачки Nike Mercurial Superfly 360 се ексклузивно достапни во Sport Vision продавницата во Skopje City Mall.
23.
Mar
Фудбал
Новите модели обоени во „Laser Orange“ бои побарајте ја во продавниците на Sport Vision како и на Online shop на линкот.
18.
Aug
Фудбал
Новите Nike Phantom GT копачки побарајте ги во Sport Vision продавниците или пак на нашиот вебсајт.  
01.
Sep
Фудбал
На трева, бетон или паркет – фудбалот е спорт за кој е потребна прецизност, брзина и креативност. Без оглед на тоа дали играте на голем или мал терен, потребна ви е адекватна опрема за да покажете на светот дека сте виртуоз со топката.
02.
Mar
Фудбал
Издвојте се од останатите и покажете ја Вашата брзина со Mercurial Superfly VI Pro  копачките.
22.
Jun
Фудбал
Новите модели на аdidas копачки од Team mode колекцијата се достапни во продавницата на Sport Vision во Скопје Сити мол како и на Оnline Ѕhop
13.
Aug
Фудбал
Приказната за легендарните копачки adidas PREDATOR доби продолжение кое сите со нетрпение го очекуваа. Моделот PREDATOR FREAK пристигна во нашите продавници, со нови подобрувања кои ја трансформираат играта и им овозможуваат на фудбалерите исклучителна контрола на топката на теренот.
04.
Feb
Фудбал
Целиот спортски свет беше растажен од веста дека почина еден од најголемите фудбалери на сите времиња, аргентинскиот фудбалер Диего Армандо Марадона.
30.
Nov