за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната

Дуксер

по страна
Filtriraj
Освежи филтри
Пол
Намена
Брендови
Возраст
Материјал/технологија
Големина
Прикажи повеќе
Цена
1562 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Дуксер NF00A0TE8D61
Машки дуксер
4.761 ДЕН
Заштеда 10%
5.290 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Дуксер NF0A87J7JK31
Машки дуксер
7.432 ДЕН
Заштеда 20%
9.290 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Дуксер NF0A3RZ4V6V1
Женски дуксер
4.761 ДЕН
Заштеда 10%
5.290 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Дуксер JCRA222003-482
Женски дуксер
4.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Дуксер 679348-02
Женски дуксер
2.881 ДЕН
Заштеда 15%
3.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Машки дуксер
3.430 ДЕН
Заштеда 20%
4.288 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Дуксер 679008-99
Женски дуксер
2.881 ДЕН
Заштеда 15%
3.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Дуксер FN8741-084
Детски дуксер
3.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Дуксер FB7290-619
Машки дуксер
4.823 ДЕН
Заштеда 30%
6.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:6
Дуксер DQ5872-208
Женски дуксер
3.592 ДЕН
Заштеда 20%
4.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Дуксер 1379806-001
Машки дуксер
6.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:3
Дуксер DQ6840-133
Женски дуксер
6.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Дуксер 1383400-464
Машки дуксер
3.832 ДЕН
Заштеда 20%
4.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Женски дуксер
2.950 ДЕН
Заштеда 20%
3.688 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Дуксер FN0247-104
Машки дуксер
4.071 ДЕН
Заштеда 15%
4.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Машки дуксер
3.670 ДЕН
Заштеда 20%
4.588 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:3
Детски дуксер
2.710 ДЕН
Заштеда 20%
3.388 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Дуксер FN8741-377
Детски дуксер
3.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Дуксер 1379806-688
Машки дуксер
6.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Женски дуксер
3.190 ДЕН
Заштеда 20%
3.988 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Дуксер 1379842-203
Женски дуксер
5.112 ДЕН
Заштеда 20%
6.390 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Дуксерите убедливо преовладуваат во нашиот гардеробер и спортскиот стил години наназад. Уште од мали ни се ‘’наметнуваат’’ со својата удобност и практичност, па таа љубов трае и кога ќе пораснеме. Всушност во овој период дуксерите стануваат неизоставен во било која lifestyle варијанта. Ги бираме со посебно внимание, и со нив ги комбинираме патиките и останатите парчиња облека, како што се качкети, капи и останати аксесоари.

Зошто токму машките дуксери, женските дуксери и детските дуксери играат важна улога во секојдневното облекување на љубителите на спортскиот стил и професионалните спортисти? Поради својата удобност, пред се, меѓутоа и исклучителната прилагодливост во различни временски услови и околности. Дуксерите, најчесто се носат на тренинг, односно при загревање, идеални се за трчање, додека фудбалот и кошарката до некаде се препознатливи баш по ова парче облека.

Дуксерите се неизоставни и на скијање. Во нив можете да го победите студот, додека сте на стаза или на враќање од стазата гарантираат удобност која навистина е потребна во зимските услови. Бирајте ги со посебно внимание и тоа во склад со спортот со кој се занимавате, одлучете се за модели со капа, кои исто така се достапни на Sport Vision Online Shop и бидете уверени дека за кој модел и да се одлучите, ќе направите добар избор.