за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas Adistar 2.0
Код на производ: GW1961
adidas

adidas Adistar 2.0

Код на производ: GW1961
Код на производителот: LKO54
adidas ADISTAR 2.0 се машки патики за трчање на долги патеки, делумно направени од PARLEY OCEAN PLASTIC. Трчањето на долги растојанија е многу повеќе отколку да се стигне од едно до друго место. Го вклучува ветрето на грбот, ритамот на чекорот, слободата на отворениот пат. Овие аdidas патики за трчање се прецизно дизајнирани за постојано движење, обезбедувајќи секој чекор непречено да преминува во следниот, милја по милја. Средниот ѓон со двојна густина комбинира лесна пена за еластично амортизирање со поцврста смеса за потпора на петицата. Внатрешната рамка за поддршка го заклучува стапалото на место за оптимална потпора која никогаш не се откажува. Спецификација: Машки патики за трчање Плиток профил Врвки Мрежест горен дел Внатрешна рамка за поддршка РЕПЕТИТОР+ среден ѓон Тежина 319гр Наклон на средниот ѓон 6 мм (пета 33 мм / предна нога 27 мм) Гумен ѓон Горниот дел содржи минимум 50% Parley Ocean Plastic и 50% рециклиран полиестер.
8.788 ДЕН
8.788 ДЕН
6.151 ДЕН
Заштеда: 2.637 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8 42 26.5
 • 8- 42 2/3 27
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas ADISTAR 2.0 се машки патики за трчање на долги патеки, делумно направени од PARLEY OCEAN PLASTIC. Трчањето на долги растојанија е многу повеќе отколку да се стигне од едно до друго место. Го вклучува ветрето на грбот, ритамот на чекорот, слободата на отворениот пат. Овие аdidas патики за трчање се прецизно дизајнирани за постојано движење, обезбедувајќи секој чекор непречено да преминува во следниот, милја по милја. Средниот ѓон со двојна густина комбинира лесна пена за еластично амортизирање со поцврста смеса за потпора на петицата. Внатрешната рамка за поддршка го заклучува стапалото на место за оптимална потпора која никогаш не се откажува.
Спецификација:

 • Машки патики за трчање
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Мрежест горен дел
 • Внатрешна рамка за поддршка
 • РЕПЕТИТОР+ среден ѓон
 • Тежина 319гр
 • Наклон на средниот ѓон 6 мм (пета 33 мм / предна нога 27 мм)
 • Гумен ѓон
 • Горниот дел содржи минимум 50% Parley Ocean Plastic и 50% рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики IE7966
  3.988 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Патики IE5477
  5.588 ДЕН
  Додај во кошничка
  adidas Adistar 2.0
  Патики
  adidas Adistar 2.0