за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната

Наочари за пливање

по страна
Filtriraj
Освежи филтри
Пол
Намена
Брендови
Возраст
Големина
Цена
35 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
1.071 ДЕН
Заштеда 10%
1.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
1.071 ДЕН
Заштеда 10%
1.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
1.071 ДЕН
Заштеда 10%
1.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
1.521 ДЕН
Заштеда 10%
1.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
1.071 ДЕН
Заштеда 10%
1.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
1.701 ДЕН
Заштеда 10%
1.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
1.881 ДЕН
Заштеда 10%
2.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
1.521 ДЕН
Заштеда 10%
1.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
1.971 ДЕН
Заштеда 10%
2.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
416 ДЕН
Заштеда 65%
1.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
1.071 ДЕН
Заштеда 10%
1.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
1.074 ДЕН
Заштеда 40%
1.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
714 ДЕН
Заштеда 40%
1.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
1.014 ДЕН
Заштеда 40%
1.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
1.521 ДЕН
Заштеда 10%
1.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
981 ДЕН
Заштеда 10%
1.090 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Пливањето е една од ретките спортски дисциплини која се препорачува на сите, без разлика дали се занимавате со веќе одреден спорт или имате работа која бара многу седење и работа пред компјутер. Се работи за спорт кој го раздвижува цело тело и доволно е 45 минути пливање дневно за да имате одлични резултати.

Како и во секој друг спорт, важно е и за време на пливањето да носите опрема која совршено би ви одговарала. Кога го велиме ова, не мислиме само на костим за капење и едноделен костим за капење, туку и на капите за пливање и очилата за пливање. Како да ги одберете?

За да бидете сигурни дека вашите очила ќе бидат 100 проценти водоотпорни, вашите нови очила за пливање мора да бидат прилагодени на вашето лице. Нашата препорака е, штом ги добиете, ставете ги на очите без траката и притиснете. Доколку не ви одговараат а сте ги нарачале online, можете да ги замените, бидејќи вршиме замени и на модел и на големини.

Понудата на нашиот Sport Vision Online Shop ја сочинуваат очила за пливање од следните брендови: Adidas, Speedo и Arena, кои се доста стабилни за време на нуркање и движењата кои ги правите во водата. Секој модел од нашата понуда е посебно изработен на начин кој го спречува замаглувањето додека го носите во вода, па ви препорачуваме да не ги фаќате со прсти. Значи, водете сметка самите наочари за пливање да ви одговараат целосно и да бидете сигурни дека ви се од помош.