за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната

Копачки

по страна
Filtriraj
Освежи филтри
Пол
Намена
Брендови
Возраст
Материјал/технологија
Големина
Прикажи повеќе
Цена
20 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Копачки DD9564-705
Детски патики
4.872 ДЕН
Заштеда 20%
6.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Копачки DA1331-001
Детски копачки
2.152 ДЕН
Заштеда 20%
2.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Копачки DJ5961-600
Машки копачки
4.072 ДЕН
Заштеда 15%
4.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Копачки DJ5958-600
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Детски копачки
2.967 ДЕН
Заштеда 15%
3.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Копачки DJ5623-600
Детски копачки
4.412 ДЕН
Заштеда 15%
5.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Копачки за возрасни
12.790 ДЕН
Заштеда 20%
15.988 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Детски копачки
2.390 ДЕН
Заштеда 20%
2.988 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Копачки за возрасни
2.950 ДЕН
Заштеда 20%
3.688 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Детски копачки
2.550 ДЕН
Заштеда 20%
3.188 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Копачки за возрасни
5.333 ДЕН
Заштеда 40%
8.888 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
2.862 ДЕН
Заштеда 30%
4.088 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Копачки за возрасни
11.510 ДЕН
Заштеда 20%
14.388 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Копачки DJ5958-146
Prosecna ocena:
ocene
4
ocene
4
Детски копачки
2.872 ДЕН
Заштеда 20%
3.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Машки копачки
7.894 ДЕН
Заштеда 50%
15.788 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Машки копачки
10.950 ДЕН
Заштеда 20%
13.688 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Машки копачки
11.190 ДЕН
Заштеда 20%
13.988 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Копачки 81650U-JLQ
Машки копачки
5.934 ДЕН
Заштеда 40%
9.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Копачки 81533U-JC6
Машки копачки
4.945 ДЕН
Заштеда 50%
9.890 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Не се вели без причина дека копачките не го прават играчот, меѓутоа многу му помагаат на теренот. Без оглед дали сте професионалец или почетник, млад или искусен фудбалер, ова парче од опрема морате да го бирате со посебно внимание. Најважно е тие целосно да ви одговараат, т.е. да ви бидат удобни од секој аспект.

Одберете ги според стилот на вашата игра, меѓутоа и според позицијата на која играте. Од таа причина на голманите им се потребни копачки кои ќе им обезбедат сигурност и стабилност на теренот, на играчите во одбрана им требаат модели кои ќе им обезбедат поголемо ниво на заштита, додека на играчите во напад им се потребни копачки кои нема да ги успоруваат на теренот. Исто така и временските услови играат голема улога при одбирањето на копачки. Сосема е поразлично да се игра на влажна подлога, а сосема поразлично на тврда и сува подлога, па затоа имајте го тоа на ум при купување на копачки.

Уште еден важен совет – доколку имате празен простор помеѓу петата и крајот на лежиштето, во тој случај копачките ви се големи. Тие не треба да бидат ниту мали, бидејќи ќе ви бидат непријатни за носење, а тоа не е добро. Затоа, водете сметка за секој детаљ, па дури и најситниот целосно да ви одговара, бидејќи само така ќе постигнете многу подобри резултати на теренот. Машки копачки од брендовите Nike, adidas или Umbro нарачајте ги на Sport Vision Online shop. Ви овозможивме бесплатна достава, меѓутоа и замена на големината и моделите, доколку не ви одговара моделот кој го имате нарачано да го замените со друг.