за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike Jordan Essential
Nike Jordan Essential
Nike Jordan Essential
Nike Jordan Essential
Nike Jordan Essential
Nike Jordan Essential
Nike Jordan Essential
Nike Jordan Essential
Nike Jordan Essential
Nike Jordan Essential
Код на производ: DQ7466-705
Nike

Nike Jordan Essential

Код на производ: DQ7466-705
Nike Jordan Essential машкиот дуксер за секој ден е совршен избор за излегување со пријателите или за престој во топлината на вашиот дом. Додадете уште едно парче во колекцијата Jordan и кренете го вашиот изглед на повисоко ниво. Логото на Jumpman на градите зборува за вашата посветеност на брендот. Удобната и мека ткаенина е одличен избор за пониски температури. Кенгурс џебот е детал кој потсетува на класичните кошаркарски парчиња. Ребрестите делови на ракавите помагаат да се задржи дуксерот на место додека вие сте во движење. Спецификација: Машки дуксер за секој ден Jumpman лого Кенгур џеб Ребрести делови на ракавите Состав: 80% памук, 20% полиестер.
4.790 ДЕН
4.790 ДЕН
3.353 ДЕН
Заштеда: 1.437 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 2XL 2XL
Изберете ја количината: 1 КОМ
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Jordan Essential машкиот дуксер за секој ден е совршен избор за излегување со пријателите или за престој во топлината на вашиот дом. Додадете уште едно парче во колекцијата Jordan и кренете го вашиот изглед на повисоко ниво. Логото на Jumpman на градите зборува за вашата посветеност на брендот. Удобната и мека ткаенина е одличен избор за пониски температури. Кенгурс џебот е детал кој потсетува на класичните кошаркарски парчиња. Ребрестите делови на ракавите помагаат да се задржи дуксерот на место додека вие сте во движење.
Спецификација:

 • Машки дуксер за секој ден
 • Jumpman лого
 • Кенгур џеб
 • Ребрести делови на ракавите
 • Состав: 80% памук, 20% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Машки
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Намена Кошарка
  Боја Портокалова
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DV4587-252
  4.263 ДЕН
  Заштеда 30%
  6.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Nike Jordan Essential
  Дуксер
  Nike Jordan Essential