за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
Код на производ: IC0600
adidas

adidas Essentials

Код на производ: IC0600
Код на производителот: ECO43
adidas Essentials е детски lifestyle дуксер, совршен за секоја пригода и може да се комбинира со различни комбинации. Памучниот материјал во контакт со вашата кожа ја дава пријатноста и удобноста што ја заслужувате. Ребрестите еластични делови на ракавите и рабовите го спречуваат несаканото движење на дуксерот и продирањето на студениот воздух. Предните џебови се идеални за сите потребни ситници, а во нив можете да ги загреете рацете доколку е потребно. Патентот со целосна должина го олеснува прилагодувањето на отворот. Пространата капуљача ја додава удобноста. Едноставен дизајн со познатите три ленти на аdidas. Производите од памук на adidas поддржуваат поодржливо одгледување памук. Спецификација: Детски дуксер со капуљача за јуниори Лого на adidas и три ленти Целосен патент Предни џебови Еластични делови Стандарден крој Состав: 78% памук и 22% рециклиран полиестерски флис.

Без разлика дали сте во теретана, на патека или едноставно уживате во опуштен, спортски стил, новата колекција ви носи совршен баланс на удобност и функционалност. Од обувки до облека и опрема, најновите модели се дизајнирани со фокус на квалитетни материјали, енергични бои и детали, за да ви дадат чувство на удобност и најдобри перформанси во секоја прилика.

2.788 ДЕН
2.788 ДЕН
2.788 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 128 7-8г.
 • 140 9-10г.
 • 152 11-12г.
 • 164 13-14г.
 • 176 15-16г.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas Essentials е детски lifestyle дуксер, совршен за секоја пригода и може да се комбинира со различни комбинации. Памучниот материјал во контакт со вашата кожа ја дава пријатноста и удобноста што ја заслужувате. Ребрестите еластични делови на ракавите и рабовите го спречуваат несаканото движење на дуксерот и продирањето на студениот воздух. Предните џебови се идеални за сите потребни ситници, а во нив можете да ги загреете рацете доколку е потребно. Патентот со целосна должина го олеснува прилагодувањето на отворот. Пространата капуљача ја додава удобноста. Едноставен дизајн со познатите три ленти на аdidas. Производите од памук на adidas поддржуваат поодржливо одгледување памук.
Спецификација:

 • Детски дуксер со капуљача за јуниори
 • Лого на adidas и три ленти
 • Целосен патент
 • Предни џебови
 • Еластични делови
 • Стандарден крој
 • Состав: 78% памук и 22% рециклиран полиестерски флис

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд adidas
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Колекција Sportswear

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер IK5716
  3.441 ДЕН
  Заштеда 25%
  4.588 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер IM0074
  2.390 ДЕН
  Заштеда 20%
  2.988 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер IJ8730
  Prosecna ocena:
  ocena
  1
  ocena
  1
  2.150 ДЕН
  Заштеда 20%
  2.688 ДЕН
  Додај во кошничка
  adidas Essentials
  Дуксер
  adidas Essentials