за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike Air Max 90 LT
Nike Air Max 90 LT
Nike Air Max 90 LT
Nike Air Max 90 LT
Nike Air Max 90 LT
Nike Air Max 90 LT
Nike Air Max 90 LT
Nike Air Max 90 LT
Nike Air Max 90 LT
Nike Air Max 90 LT
Код на производ: CD6864-022
Nike

Nike Air Max 90 LT

Код на производ: CD6864-022
Nike AIR MAX 90 LTR се детски патики за тинејџери, кои комбинираат ретро и модерни детали. Класиците се враќаат, спортскиот дизајн и новите модерни детали гарантираат дека овие патики лесно ќе се вклопат со секоја ваша комбинација. Вистинската и синтетичка кожа во горниот дел ја обезбедува потребната цврстина и издржливост. Со дизајн и изглед кој сè уште е ист како во деведесеттите, но со уште помека и пофлексибилна перница, Max Air единица која е прилагодена за растот на стапалото, а формата им дава на вашите прсти повеќе простор за движење. Дополнителните влошки околу зглобот на глуждот обезбедуваат пријатно чувство, а удобната и флексибилна пена ги олеснува вашите чекори. Гумениот ѓон, покрај одличното прилепување на површина, обезбедува и издржливост на овие Nike патики. Изберете ги Nike AIR MAX 90 LTR патиките и уживајте во целодневната удобност и нивниот атрактивен дизајн. Спецификација: Детски патики за тинејџери Max Air единица Перничиња околу глуждот Плиток профил Lace Up Гумен ѓон со жлебови .
8.490 ДЕН
8.490 ДЕН
8.490 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 23.5
 • 6Y 38.5 24
Изберете ја количината: 1 ПАР
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike AIR MAX 90 LTR се детски патики за тинејџери, кои комбинираат ретро и модерни детали. Класиците се враќаат, спортскиот дизајн и новите модерни детали гарантираат дека овие патики лесно ќе се вклопат со секоја ваша комбинација. Вистинската и синтетичка кожа во горниот дел ја обезбедува потребната цврстина и издржливост. Со дизајн и изглед кој сè уште е ист како во деведесеттите, но со уште помека и пофлексибилна перница, Max Air единица која е прилагодена за растот на стапалото, а формата им дава на вашите прсти повеќе простор за движење. Дополнителните влошки околу зглобот на глуждот обезбедуваат пријатно чувство, а удобната и флексибилна пена ги олеснува вашите чекори. Гумениот ѓон, покрај одличното прилепување на површина, обезбедува и издржливост на овие Nike патики. Изберете ги Nike AIR MAX 90 LTR патиките и уживајте во целодневната удобност и нивниот атрактивен дизајн.
Спецификација:

 • Детски патики за тинејџери
 • Max Air единица
 • Перничиња околу глуждот
 • Плиток профил
 • Lace Up
 • Гумен ѓон со жлебови

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Unisex
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Бренд Nike
  Намена Lifestyle
  Боја Сива
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики CD6864-020
  8.490 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики CD6864-015
  8.490 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:8
  Патики DA2776-001
  Prosecna ocena:
  ocene
  3
  ocene
  3
  2.334 ДЕН
  Заштеда 40%
  3.890 ДЕН
  Додај во кошничка
  Nike Air Max 90 LT
  Патики
  Nike Air Max 90 LT