за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната

Јакна

по страна
Filtriraj
Освежи филтри
Пол
Возраст
Бренд
Намена
Боја
Големина
Цена
maski
columbia
47 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1988621257
Машка јакна
6.290 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1533891353
Машка јакна
3.493 ДЕН
Заштеда 30%
4.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1442361249
Машка јакна
2.653 ДЕН
Заштеда 30%
3.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1714291010
Машка јакна
2.863 ДЕН
Заштеда 30%
4.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1442361010
Машка јакна
2.653 ДЕН
Заштеда 30%
3.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1975591229
Машка јакна
3.493 ДЕН
Заштеда 30%
4.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1533891292
Машка јакна
3.493 ДЕН
Заштеда 30%
4.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 2050641346
Машка јакна
14.312 ДЕН
Заштеда 20%
17.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 2011251424
Машка јакна
11.352 ДЕН
Заштеда 20%
14.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1693931278
Prosecna ocena:
ocene
2
ocene
2
Машка јакна
4.495 ДЕН
Заштеда 50%
8.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1693931850
Машка јакна
4.495 ДЕН
Заштеда 50%
8.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1957341257
Машка јакна
5.195 ДЕН
Заштеда 50%
10.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 2008414849
Машка јакна
4.545 ДЕН
Заштеда 50%
9.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 2050931010
Машка јакна
6.558 ДЕН
Заштеда 35%
10.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1875892397
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Машка јакна
4.695 ДЕН
Заштеда 50%
9.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1957311849
Машка јакна
5.329 ДЕН
Заштеда 45%
9.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 2050931397
Машка јакна
5.045 ДЕН
Заштеда 50%
10.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1960611011
Машка јакна
8.312 ДЕН
Заштеда 20%
10.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1864271258
Машка јакна
6.374 ДЕН
Заштеда 45%
11.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 2008414397
Машка јакна
4.545 ДЕН
Заштеда 50%
9.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1875902756
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Машка јакна
6.552 ДЕН
Заштеда 20%
8.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1957311398
Машка јакна
5.329 ДЕН
Заштеда 45%
9.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1840711350
Машка јакна
3.459 ДЕН
Заштеда 45%
6.290 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1698001467
Prosecna ocena:
ocene
2
ocene
2
Машка јакна
3.845 ДЕН
Заштеда 50%
7.690 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Спортските јакни веќе неколку сезони се помеѓу приоритетите на листата за купување на облека кај спортистите. Уште од самото настанување, поминаа низ трансформација, па денес, во зависност од спортот со кој се занимавате, можете да одберете машка јакна, женска јакна или детска јакна, за трчање, скијање, тренинг...
 

Изработени од посебни материјали, во чија изработка се користени бројни модерни технологии кои значително допринесуваат за подобро и полесно движење за време на физичките активности, јакните спаѓаат во опрема која е неопходна за во зима, меѓутоа и во пролет и есен. Во оваа група секако дека се вбројуваат ски јакните од брендовите Ellesse, Colmar и Helly Hansen, меѓутоа и јакни за тренинг и трчање. Љубителите на скијање, во понудата на Sport Vision со сигурност ќе ги пронајдат и адекватните чизми и кондури, додека на професионалците и рекреативците чија омилена активност е трчањето, покрај јакна, во нашата понуда ќе ги најдат и соодветните патики за трчање.

Понудата на Sport Vision ја сочинуваат и lifestyle јакни, кои со задоволство ќе ги носите во секојдневните варијанти. Она што не смее да се изостави се јакните за деца. Од нив ги издвојуваме јакните за бебиња, за момчиња и девојчиња, кои ќе ве воодушеват на прв поглед.

Бидете подготвени за секоја физичка активност и за сите годишни времиња! Целата понуда наменета за сите спортисти веќе е достапна на Sport Vision Online Shop.