за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas Terrex
Код на производ: HN2953
adidas

adidas Terrex

Код на производ: HN2953
Код на производителот: CE335
adidas Terrex се машки планинарски панталони за освојување на патеките. Дизајнирани за мажи кои ја ценат удобноста и одржливоста, овие панталони со регуларен крој се направени од 90% рециклиран полиестер и 10% еластин. Имаат еластичен појас со врвка, копче на долните рабови и два џебови за чување ситници. Делумно направени од рециклирани материјали, тие ја комбинираат функционалноста со еколошката одржливост за сите авантури на отворено. Спецификација: Машки панталони Еластичен појас со врвка Копчиња на нозете Странични џебови.
5.188 ДЕН
5.188 ДЕН
4.150 ДЕН
Заштеда: 1.038 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas Terrex се машки планинарски панталони за освојување на патеките. Дизајнирани за мажи кои ја ценат удобноста и одржливоста, овие панталони со регуларен крој се направени од 90% рециклиран полиестер и 10% еластин. Имаат еластичен појас со врвка, копче на долните рабови и два џебови за чување ситници. Делумно направени од рециклирани материјали, тие ја комбинираат функционалноста со еколошката одржливост за сите авантури на отворено. Спецификација:

 • Машки панталони
 • Еластичен појас со врвка
 • Копчиња на нозете
 • Странични џебови

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  4.150 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.188 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  5.910 ДЕН
  Заштеда 20%
  7.388 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  5.990 ДЕН
  Заштеда 20%
  7.488 ДЕН
  Додај во кошничка
  adidas Terrex
  Долен дел тренерки
  adidas Terrex