за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas Techfit
adidas Techfit
adidas Techfit
adidas Techfit
adidas Techfit
adidas Techfit
adidas Techfit
adidas Techfit
Код на производ: HN9088
adidas

adidas Techfit

Код на производ: HN9088
Код на производителот: IX732
adidas Techfit е женска маица за вежбање со совршени перформанси која е тука да ви обезбеди удобност. Целите ќе ги постигнете само благодарение на секојдневната работа што е неопходна за да станете посилни, поспремни и побрзи. Со технологијата Aeroready, ќе останете суви додека пулсот се зголемува за време на сите чучњеви и скокови. Ткаенината Techfit промовира брзина, издржливост и енергија. Мрежестите панели на задната страна го зголемуваат протокот на воздух и на тој начин ве штитат од прегревање. Оваа растеглива маица ве поддржува на секој чекор од патот. Направена е од низа рециклирани материјали, што е само едно од решенијата на adidas за ставање крај на пластичниот отпад. Спецификација: Женска маица за вежбање Без ракави Aeroready технологија Технологија Techfit Мрежести панели на задната страна Машинско перење.

Без разлика дали сте во теретана, на патека или едноставно уживате во опуштен, спортски стил, новата колекција ви носи совршен баланс на удобност и функционалност. Од обувки до облека и опрема, најновите модели се дизајнирани со фокус на квалитетни материјали, енергични бои и детали, за да ви дадат чувство на удобност и најдобри перформанси во секоја прилика.

2.188 ДЕН
2.188 ДЕН
2.188 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
 • L L
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas Techfit е женска маица за вежбање со совршени перформанси која е тука да ви обезбеди удобност. Целите ќе ги постигнете само благодарение на секојдневната работа што е неопходна за да станете посилни, поспремни и побрзи. Со технологијата Aeroready, ќе останете суви додека пулсот се зголемува за време на сите чучњеви и скокови. Ткаенината Techfit промовира брзина, издржливост и енергија. Мрежестите панели на задната страна го зголемуваат протокот на воздух и на тој начин ве штитат од прегревање. Оваа растеглива маица ве поддржува на секој чекор од патот. Направена е од низа рециклирани материјали, што е само едно од решенијата на adidas за ставање крај на пластичниот отпад. Спецификација:

 • Женска маица за вежбање
 • Без ракави
 • Aeroready технологија
 • Технологија Techfit
 • Мрежести панели на задната страна
 • Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Женски
  Намена Тренинг
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Маица IS4214
  1.888 ДЕН
  Додај во кошничка
  adidas Techfit
  Маица
  adidas Techfit