за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike Air Max 95
Nike Air Max 95
Nike Air Max 95
Nike Air Max 95
Nike Air Max 95
Nike Air Max 95
Nike Air Max 95
Nike Air Max 95
Nike Air Max 95
Nike Air Max 95
Код на производ: DQ3982-001
Nike

Nike Air Max 95

Код на производ: DQ3982-001
Земајќи ја инспирацијата од структурата на човечкото тело и естетиката на тркачките патеки од 90-тите, Nike Air Max 95 Essential комбинираат неверојатна удобност со стилот што го барате. Познатите странични панели претставуваат сила, додека видливите воздушни перничиња обезбедуваат целодневна удобност. Оригинално дизајнирана за тркачки перформанси, единицата Air Max обезбедува мека, трајна удобност. Мрежестиот горен дел е зајакнат со кожа и синтетички слоеви за оптимална прозрачност и издржливост. Средниот ѓон од пена го подобрува пријатното чувство, а гумениот ѓон со длабоки жлебови обезбедува издржливост и добро прилепување на површина. Спецификација: Плиток профил Врвки Air Max единица Горен дел: мрежа, кожа и синтетички слоеви Air Max Пенест среден ѓон Гумен ѓон .
12.790 ДЕН
12.790 ДЕН
12.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 10 44 28
 • 11.5 45.5 29.5
Изберете ја количината: 1 ПАР
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Земајќи ја инспирацијата од структурата на човечкото тело и естетиката на тркачките патеки од 90-тите, Nike Air Max 95 Essential комбинираат неверојатна удобност со стилот што го барате. Познатите странични панели претставуваат сила, додека видливите воздушни перничиња обезбедуваат целодневна удобност. Оригинално дизајнирана за тркачки перформанси, единицата Air Max обезбедува мека, трајна удобност. Мрежестиот горен дел е зајакнат со кожа и синтетички слоеви за оптимална прозрачност и издржливост. Средниот ѓон од пена го подобрува пријатното чувство, а гумениот ѓон со длабоки жлебови обезбедува издржливост и добро прилепување на површина.
Спецификација:

 • Плиток профил
 • Врвки
 • Air Max единица
 • Горен дел: мрежа, кожа и синтетички слоеви
 • Air Max
 • Пенест среден ѓон
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Намена Lifestyle
  Боја Сива
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FQ2437-001
  8.712 ДЕН
  Заштеда 20%
  10.890 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FD9754-001
  9.933 ДЕН
  Заштеда 30%
  14.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Nike Air Max 95
  Патики
  Nike Air Max 95