за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike Air Max 95 Recraft
Nike Air Max 95 Recraft
Nike Air Max 95 Recraft
Nike Air Max 95 Recraft
Nike Air Max 95 Recraft
Nike Air Max 95 Recraft
Nike Air Max 95 Recraft
Nike Air Max 95 Recraft
Nike Air Max 95 Recraft
Nike Air Max 95 Recraft
Код на производ: CJ3906-001
Nike

Nike Air Max 95 Recraft

Код на производ: CJ3906-001
Nike AIR MAX 95 RECRAFT се детски патики за тинејџери кои комбинираат класична силуета и модерни детали. Инспирирани од дизајнот на легендарниот Air Max 95 и некои модерни детали директно од минатото се префрлаат во иднината со својот футуристички дизајн. Вистинската и синтетичка кожа во комбинација со текстил обезбедуваат издржливост и структурирано чувство. Брановидните линии се инспирирани од 'рбетот и човечката анатомија, првпат конципирани од дизајнерот Серџо Лозано. Видливата Max Air единица во петицата и пената во средниот ѓон обезбедуваат добро амортизирање и додаваат удобност. Рефлектирачките детали ве прават забележливи дури и во ситуации на намалена видливост. Гумениот ѓон, покрај одличното прилепување на површина, обезбедува и издржливост. Спецификација: Детски патики за тинејџери Горен дел: текстил, вистинска и синтетичка кожа Nike лого Видлива Max Air единица Пенест среден ѓон Гумен ѓон .
9.590 ДЕН
9.590 ДЕН
7.672 ДЕН
Заштеда: 1.918 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 4.5Y 36.5 23.5
Изберете ја количината: 1 ПАР
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike AIR MAX 95 RECRAFT се детски патики за тинејџери кои комбинираат класична силуета и модерни детали. Инспирирани од дизајнот на легендарниот Air Max 95 и некои модерни детали директно од минатото се префрлаат во иднината со својот футуристички дизајн. Вистинската и синтетичка кожа во комбинација со текстил обезбедуваат издржливост и структурирано чувство. Брановидните линии се инспирирани од 'рбетот и човечката анатомија, првпат конципирани од дизајнерот Серџо Лозано. Видливата Max Air единица во петицата и пената во средниот ѓон обезбедуваат добро амортизирање и додаваат удобност. Рефлектирачките детали ве прават забележливи дури и во ситуации на намалена видливост. Гумениот ѓон, покрај одличното прилепување на површина, обезбедува и издржливост.
Спецификација:

 • Детски патики за тинејџери
 • Горен дел: текстил, вистинска и синтетичка кожа
 • Nike лого
 • Видлива Max Air единица
 • Пенест среден ѓон
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Деца-момчиња
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Бренд Nike
  Намена Lifestyle
  Боја Црна
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FN7786-001
  6.472 ДЕН
  Заштеда 20%
  8.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FN7785-001
  7.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FJ4592-100
  6.792 ДЕН
  Заштеда 20%
  8.490 ДЕН
  Додај во кошничка
  Nike Air Max 95 Recraft
  Патики
  Nike Air Max 95 Recraft