за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike AIR MAX 97 WE
Nike AIR MAX 97 WE
Nike AIR MAX 97 WE
Nike AIR MAX 97 WE
Nike AIR MAX 97 WE
Nike AIR MAX 97 WE
Nike AIR MAX 97 WE
Nike AIR MAX 97 WE
Nike AIR MAX 97 WE
Nike AIR MAX 97 WE
Nike AIR MAX 97 WE
Nike AIR MAX 97 WE
Код на производ: BQ4567-001
Nike

Nike AIR MAX 97 WE

Код на производ: BQ4567-001
Nike NIKE AIR MAX 97 WE се машки lifestyle патики, дизајнирани за удобност и се вистинскиот избор за секој урбан маж. За сите оние кои сакаа да ја видат удобноста, во далечната 1978 година, Nike ја лансираше револуционерната Air технологија. Инспирирани од јапонските возови и капките вода, овие патики со синтетичко и мрежесто горнипте ви даваат допир на светлина и прозрачност и ги одржуваат вашите стапала свежи во текот на целиот ден. Средниот ѓон од пена ви дава чувство на мекост, леснотија и обезбедува оптимално амортизирање. Скриениот систем за врзување обезбедува рационализиран изглед. Целиот дизајн на овие модерни патики зрачи со спортска и модерна елеганција, која ќе привлече внимание. Гумениот ѓон, покрај одличното прилепување на површина, обезбедува долготрајност на овие Nike патики. Спецификација: Машки lifestyle патики Скриен систем за врзување Горен дел: синтетички и мрежа Среден пенест ѓон Swoosh лого Гумен ѓон .
12.890 ДЕН
12.890 ДЕН
10.957 ДЕН
Заштеда: 1.933 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8.5 42 26.5
 • 10 44 28
Изберете ја количината: 1 ПАР
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike NIKE AIR MAX 97 WE се машки lifestyle патики, дизајнирани за удобност и се вистинскиот избор за секој урбан маж. За сите оние кои сакаа да ја видат удобноста, во далечната 1978 година, Nike ја лансираше револуционерната Air технологија. Инспирирани од јапонските возови и капките вода, овие патики со синтетичко и мрежесто горнипте ви даваат допир на светлина и прозрачност и ги одржуваат вашите стапала свежи во текот на целиот ден. Средниот ѓон од пена ви дава чувство на мекост, леснотија и обезбедува оптимално амортизирање. Скриениот систем за врзување обезбедува рационализиран изглед. Целиот дизајн на овие модерни патики зрачи со спортска и модерна елеганција, која ќе привлече внимание. Гумениот ѓон, покрај одличното прилепување на површина, обезбедува долготрајност на овие Nike патики.
Спецификација:

 • Машки lifestyle патики
 • Скриен систем за врзување
 • Горен дел: синтетички и мрежа
 • Среден пенест ѓон
 • Swoosh лого
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Намена Lifestyle
  Боја Црна
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FQ2437-001
  8.712 ДЕН
  Заштеда 20%
  10.890 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FD9754-001
  9.933 ДЕН
  Заштеда 30%
  14.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Nike AIR MAX 97 WE
  Патики
  Nike AIR MAX 97 WE