за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike Air Jordan 1 Low
Nike Air Jordan 1 Low
Nike Air Jordan 1 Low
Nike Air Jordan 1 Low
Nike Air Jordan 1 Low
Nike Air Jordan 1 Low
Nike Air Jordan 1 Low
Nike Air Jordan 1 Low
Nike Air Jordan 1 Low
Nike Air Jordan 1 Low
Код на производ: 553560-063
Nike

Nike Air Jordan 1 Low

Код на производ: 553560-063
Nike Air Jordan 1 Low се детски патики за тинејџери, инспирирани од кошарката и фер-плејот. За сите оние кои сакаа да ја видат удобноста, а не само да ја почувствуваат, Nike уште во 1978-тата година започна со револуционерната Air технологија, додека во 1985 година, големиот Мајкл Џордан за прв пат стапна на паркетот облечен во Air Jordan патики. Овој модел го комбинира класичниот дизајн на оригиналот со премиум материјали. Горниот дел од вистинската и синтетичка кожа обезбедува врвна удобност и издржливост. Nike Air единицата во петицата создава лесна амортизација и додава удобност. Разновидниот и флексибилен гумен ѓон обезбедува одлично прилепување и овозможува брзи промени на правецот, што е доста важно при дриблинг. Безвременскиот облик на овие патики е облик кој го препознавате и сакате, па нема причина да не ги носите овие патики секој ден, цел ден.Спецификација: Детски патики – lifestyle Горен дел од вистинска и синтетичка кожа Среден ѓон од пена Nike Air единица во петицата Флексибилен гумен ѓон со жлебови.
Големини EU
Големини
Големини CM
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Air Jordan 1 Low се детски патики за тинејџери, инспирирани од кошарката и фер-плејот. За сите оние кои сакаа да ја видат удобноста, а не само да ја почувствуваат, Nike уште во 1978-тата година започна со револуционерната Air технологија, додека во 1985 година, големиот Мајкл Џордан за прв пат стапна на паркетот облечен во Air Jordan патики. Овој модел го комбинира класичниот дизајн на оригиналот со премиум материјали. Горниот дел од вистинската и синтетичка кожа обезбедува врвна удобност и издржливост. Nike Air единицата во петицата создава лесна амортизација и додава удобност. Разновидниот и флексибилен гумен ѓон обезбедува одлично прилепување и овозможува брзи промени на правецот, што е доста важно при дриблинг. Безвременскиот облик на овие патики е облик кој го препознавате и сакате, па нема причина да не ги носите овие патики секој ден, цел ден.
Спецификација:

 • Детски патики – lifestyle
 • Горен дел од вистинска и синтетичка кожа
 • Среден ѓон од пена
 • Nike Air единица во петицата
 • Флексибилен гумен ѓон со жлебови

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Деца-момчиња
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Бренд Nike
  Намена Кошарка
  Боја Црна
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари
  Nike Air Jordan 1 Low
  Патики
  Nike Air Jordan 1 Low