за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike Blazer Low '77 Vintage
Код на производ: DA6364-101
Nike

Nike Blazer Low '77 Vintage

Код на производ: DA6364-101
Nike Blazer Low '77 Vintage машките lifestyle патики направија историско патување од кошаркарски патики до современ урбан тренд. Прифатени на градските улици поради својата класична едноставност и удобност, Nike Blazer Low '77 Vintage се враќаат со својот низок винтиџ изглед. Со раскошни детали од велур и ретро дизајн на логото Swoosh, ова се пар патики што ќе ве гледаат во текот на денот каде и да одите. Првично дизајнирани за подобри перформанси на теренот, тие нудат издржливост и удобност. Речиси идентично со оригиналот, овој римејк се одликува со кожен горен дел со велур и синтетички детали за издржливост и безвременски стил. Вулканизирана конструкција ги спојува надворешниот и средниот ѓон за аеродинамичен изглед. Гумениот ѓон со шара на рибина коска покажува одлични тракциски својства. Спецификација: Машки lifestyle патики Со врзување Плиток профил Состав на горниот дел: кожа, велур, синтетика Гумен ѓон.

Без разлика дали сте во теретана, на патека или едноставно уживате во опуштен, спортски стил, новата колекција ви носи совршен баланс на удобност и функционалност. Од обувки до облека и опрема, најновите модели се дизајнирани со фокус на квалитетни материјали, енергични бои и детали, за да ви дадат чувство на удобност и најдобри перформанси во секоја прилика.

6.790 ДЕН
6.790 ДЕН
6.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Blazer Low '77 Vintage машките lifestyle патики направија историско патување од кошаркарски патики до современ урбан тренд. Прифатени на градските улици поради својата класична едноставност и удобност, Nike Blazer Low '77 Vintage се враќаат со својот низок винтиџ изглед. Со раскошни детали од велур и ретро дизајн на логото Swoosh, ова се пар патики што ќе ве гледаат во текот на денот каде и да одите. Првично дизајнирани за подобри перформанси на теренот, тие нудат издржливост и удобност. Речиси идентично со оригиналот, овој римејк се одликува со кожен горен дел со велур и синтетички детали за издржливост и безвременски стил. Вулканизирана конструкција ги спојува надворешниот и средниот ѓон за аеродинамичен изглед. Гумениот ѓон со шара на рибина коска покажува одлични тракциски својства. Спецификација:

 • Машки lifestyle патики
 • Со врзување
 • Плиток профил
 • Состав на горниот дел: кожа, велур, синтетика
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд Nike
  Возраст За возрасни
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FB9657-200
  9.801 ДЕН
  Заштеда 10%
  10.890 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FQ6015-200
  5.261 ДЕН
  Заштеда 15%
  6.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  Nike Blazer Low '77 Vintage
  Патики
  Nike Blazer Low '77 Vintage