за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Air Max SC Leather
NIKE Air Max SC Leather
NIKE Air Max SC Leather
NIKE Air Max SC Leather
NIKE Air Max SC Leather
NIKE Air Max SC Leather
NIKE Air Max SC Leather
NIKE Air Max SC Leather
NIKE Air Max SC Leather
NIKE Air Max SC Leather
NIKE Air Max SC Leather
NIKE Air Max SC Leather
Код на производ: DH9636-101
NIKE

NIKE Air Max SC Leather

Код на производ: DH9636-101
Машките lifestyle патики Nike Air Max SC се одличен модел за сите оние кои ја сакаат класиката со примеси на ретро изглед. Оригинално дизајнирани за трчање, со нивниот ретро изглед и видлива единица за воздух, тие претставуваат совршена комбинација на модерни и ретро патики. Остриот кожен горен дел, издржлив и лесен за одржување, совршено меко ги обвиткува вашите стапала, а во исто време им ја дава потребната цврстина. Патиките имаат плиток профил со класични врвки и лого на Nike кое јасно покажува на кој бренд најмногу му верувате. Гумениот ѓон со флексибилни жлебови обезбедува совршено држење. Конструкцијата на јазикот и перфорацијата на горниот дел, во пределот на прстите, даваат иконски изглед, верен на оригиналот. Доведете ја вашата облека до совршенство со овој модерен, ретро пар патики. Спецификација: Машки патики – lifestyle Плиток профил Вртење Кожен горен дел Гумен ѓон Лого на Nike.

Без разлика дали сте во теретана, на патека или едноставно уживате во опуштен, спортски стил, новата колекција ви носи совршен баланс на удобност и функционалност. Од обувки до облека и опрема, најновите модели се дизајнирани со фокус на квалитетни материјали, енергични бои и детали, за да ви дадат чувство на удобност и најдобри перформанси во секоја прилика.

6.190 ДЕН
6.190 ДЕН
6.190 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Машките lifestyle патики Nike Air Max SC се одличен модел за сите оние кои ја сакаат класиката со примеси на ретро изглед. Оригинално дизајнирани за трчање, со нивниот ретро изглед и видлива единица за воздух, тие претставуваат совршена комбинација на модерни и ретро патики. Остриот кожен горен дел, издржлив и лесен за одржување, совршено меко ги обвиткува вашите стапала, а во исто време им ја дава потребната цврстина. Патиките имаат плиток профил со класични врвки и лого на Nike кое јасно покажува на кој бренд најмногу му верувате. Гумениот ѓон со флексибилни жлебови обезбедува совршено држење. Конструкцијата на јазикот и перфорацијата на горниот дел, во пределот на прстите, даваат иконски изглед, верен на оригиналот. Доведете ја вашата облека до совршенство со овој модерен, ретро пар патики.
Спецификација:

 • Машки патики – lifestyle
 • Плиток профил
 • Вртење
 • Кожен горен дел
 • Гумен ѓон
 • Лого на Nike

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 921826-022
  12.890 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики 687977-114
  8.790 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Air Max SC Leather
  Патики
  NIKE Air Max SC Leather