за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas Entrada 22
adidas Entrada 22
adidas Entrada 22
adidas Entrada 22
adidas Entrada 22
adidas Entrada 22
adidas Entrada 22
adidas Entrada 22
adidas Entrada 22
adidas Entrada 22
Код на производ: HC5054
adidas

adidas Entrada 22

Код на производ: HC5054
Код на производителот: MBE20
adidas Entrada 22 универзалниот фудбалски дрес е суштинска опрема за тренинг или натпревар. Ова спортско парче има чист, класичен дизајн кој е украсен со логото на брендот. Технологијата Aeroready ја отстранува влагата, оставајќи ги децата суви и ладни. Тренирајте како вашиот идол, опуштете се како шампион во моделот adidas Entrada 22. Направен од 100% рециклирани материјали, овој производ е само едно од решенијата за отстранување на пластичниот отпад. adidas е посветена на производство на производи на начин што го минимизира штетното влијание врз планетата. Спецификација: Унисекс детски фудбалски дрес V деколте Кратки ракави Aeroready технологија Состав: 100% рециклиран полиестер.

Без разлика дали сте во теретана, на патека или едноставно уживате во опуштен, спортски стил, новата колекција ви носи совршен баланс на удобност и функционалност. Од обувки до облека и опрема, најновите модели се дизајнирани со фокус на квалитетни материјали, енергични бои и детали, за да ви дадат чувство на удобност и најдобри перформанси во секоја прилика.

1.088 ДЕН
1.088 ДЕН
1.088 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 116 5-6г.
 • 128 7-8г.
 • 140 9-10г.
 • 152 11-12г.
 • 164 13-14г.
 • 176 15-16г.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas Entrada 22 универзалниот фудбалски дрес е суштинска опрема за тренинг или натпревар. Ова спортско парче има чист, класичен дизајн кој е украсен со логото на брендот. Технологијата Aeroready ја отстранува влагата, оставајќи ги децата суви и ладни. Тренирајте како вашиот идол, опуштете се како шампион во моделот adidas Entrada 22. Направен од 100% рециклирани материјали, овој производ е само едно од решенијата за отстранување на пластичниот отпад. adidas е посветена на производство на производи на начин што го минимизира штетното влијание врз планетата. Спецификација:

 • Унисекс детски фудбалски дрес
 • V деколте
 • Кратки ракави
 • Aeroready технологија
 • Состав: 100% рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дрес
  Пол Kids
  Намена Фудбал
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Колекција Performance
  adidas Entrada 22
  Дрес
  adidas Entrada 22