за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike City Classic
Nike City Classic
Nike City Classic
Nike City Classic
Nike City Classic
Nike City Classic
Nike City Classic
Nike City Classic
Nike City Classic
Nike City Classic
Nike City Classic
Nike City Classic
Код на производ: DQ5601-001
Nike

Nike City Classic

Код на производ: DQ5601-001
Подгответе се за зимско матине или патување во Nike City Classic женски зимски чизми. Специјално дизајнирани за стапала со низок профил, нивната форма и извајаниот отвор ги прават флексибилни и удобни. Средниот ѓон од пена на платформа се комбинира со амортизирана пета и јазик за неверојатно чувство. Гумените засилувања во пределот на петицата и врвот на прстите обезбедуваат издржливост. Надворешниот ѓон од гума со длабоки жлеб обезбедува издржливост и влечење што ќе ве однесе до сите места што сакате да ги посетите. Спецификација: Длабок профил Врвки Горен дел од комбинација на материјали Среден ѓон од пена на платформа Гумен ѓон со длабоки жлебови.
8.490 ДЕН
8.490 ДЕН
5.943 ДЕН
Заштеда: 2.547 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 5.5 36 22.5
 • 6 36.5 23
 • 6.5 37.5 23.5
 • 7 38 24
 • 7.5 38.5 24.5
 • 8 39 25
 • 8.5 40 25.5
 • 9 40.5 26
Изберете ја количината: 1 ПАР
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Подгответе се за зимско матине или патување во Nike City Classic женски зимски чизми. Специјално дизајнирани за стапала со низок профил, нивната форма и извајаниот отвор ги прават флексибилни и удобни. Средниот ѓон од пена на платформа се комбинира со амортизирана пета и јазик за неверојатно чувство. Гумените засилувања во пределот на петицата и врвот на прстите обезбедуваат издржливост. Надворешниот ѓон од гума со длабоки жлеб обезбедува издржливост и влечење што ќе ве однесе до сите места што сакате да ги посетите.
Спецификација:

 • Длабок профил
 • Врвки
 • Горен дел од комбинација на материјали
 • Среден ѓон од пена на платформа
 • Гумен ѓон со длабоки жлебови

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Кондури
  Пол Женски
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Намена Lifestyle
  Боја Црна
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Кондури DQ5601-710
  6.472 ДЕН
  Заштеда 20%
  8.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  Nike City Classic
  Кондури
  Nike City Classic