за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
KANDER Yutmaru
KANDER Yutmaru
KANDER Yutmaru
KANDER Yutmaru
KANDER Yutmaru
KANDER Yutmaru
KANDER Yutmaru
KANDER Yutmaru
KANDER Yutmaru
KANDER Yutmaru
Код на производ: KAF223F300-01
KANDER

KANDER Yutmaru

Код на производ: KAF223F300-01
Kander YUTMARU се женски outdoor чизми кои се совршен избор за студените денови, без разлика дали сте на планина или во град. Влезете во студената и влажната сезона со доверба. Моделот на оваа спортска обувка помага да се опфатат сите животни стилови - од одење во канцеларија до одмор на планина. Тие се дизајнирани да обезбедат одлична покриеност и да обезбедат пријатна топлина. Цврстиот чекор е инспириран од непристапните патеки по кои одите за време на викендите со пријателите. Засилената гумена пета и врвот на прстите ја штитат чизмата од оштетување. Покрај тоа, мешавината на материјали дава безвременски изглед и издржливост, а ова дефинитивно не е модел за една сезона. Гумениот ѓон обезбедува одлично држење на различни површини, затоа уживајте безбедно каде и да ве однесе патот. Спецификација: Женски чизми – outdoor Врвки Состав: 55% текстил и 45% полиуретан Мек среден ѓон Длабок профил Гумен ѓон.
Prosečna ocena:
5
2 ocene
2 ocene
2
(Oceni)
5.590 ДЕН
5.590 ДЕН
2.236 ДЕН
Заштеда: 3.354 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 36 36
 • 37 37
 • 38 38
 • 39 39
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Kander YUTMARU се женски outdoor чизми кои се совршен избор за студените денови, без разлика дали сте на планина или во град. Влезете во студената и влажната сезона со доверба. Моделот на оваа спортска обувка помага да се опфатат сите животни стилови - од одење во канцеларија до одмор на планина. Тие се дизајнирани да обезбедат одлична покриеност и да обезбедат пријатна топлина. Цврстиот чекор е инспириран од непристапните патеки по кои одите за време на викендите со пријателите. Засилената гумена пета и врвот на прстите ја штитат чизмата од оштетување. Покрај тоа, мешавината на материјали дава безвременски изглед и издржливост, а ова дефинитивно не е модел за една сезона. Гумениот ѓон обезбедува одлично држење на различни површини, затоа уживајте безбедно каде и да ве однесе патот.
Спецификација:

 • Женски чизми – outdoor
 • Врвки
 • Состав: 55% текстил и 45% полиуретан
 • Мек среден ѓон
 • Длабок профил
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Чизми
  Пол Женски
  Намена Outdoor
  Бренд KANDER
  Возраст За возрасни

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Чизми KAF233F300-14
  2.495 ДЕН
  Заштеда 50%
  4.990 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Чизми KAF233F300-16
  2.495 ДЕН
  Заштеда 50%
  4.990 ДЕН
  Додај во кошничка
  KANDER Yutmaru
  Чизми
  KANDER Yutmaru