Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Тренинг

11.
Nov
2022
Тренинг
Памукот, како природен материјал, најмногу одговара на вашата кожа, дише, мек е и идеален за секојдневно носење.
26.
Oct
2022
Тренинг
Спортските хеланки во светот на урбаните спортови полека го преземаат приматот и стануваат главен избор на машкиот дел од тимот. Иако многумина ги игнорираат, машките хеланки се едно од најпрактичните парчиња облека кога станува збор за тренинзите.
22.
Nov
2021
Тренинг
Дознајте зошто закрепнувањето на мускулите после тренинг е исто толку важно како и самиот тренинг.
21.
Oct
2021
Тренинг
Што е подобро – трчање или прескокнување на јаже? Одговорите се кријат во текстот кој следува.
14.
Sep
2021
Тренинг
Просторот за тренинг е насекаде околу нас. Искористете ги можностите што ви ги нуди издржливиот и стабилен Reebok Nano X1 Adventure модел.
13.
Sep
2021
Тренинг
Ви откриваме зошто секојдневните кардио тренинзи не ги носат посакуваните резултати и како да направите добар план за тренинг.
24.
Jun
2021
Тренинг
Напорниот тренинг бара неверојатна посветеност, мотивација и издржливост, не само кога станува збор за физичка и ментална сила, туку и за опремата што ја избираме.
05.
May
2021
Тренинг
Само 15 минути тренинг се доволни за да почувствувате како вашиот core гори. Ви претставуваме пилатес тренинг со кој може да имате силни и совршено обликувани стомачни мускули.
22.
Mar
2021
Тренинг
Со доаѓањето на пролетта, се буди нашата желба за физичка активност. Подгответе се да продолжите понатаму со нашите совети.
19.
Mar
2021
Тренинг
Познатиот спортски и lifestyle бренд Reebok го претстави долгоочекуваниот модел Nano X1.
17.
Mar
2021
Тренинг
Барате стабилност, максимална удобност и подвижност за време на секој тренинг со висок интензитет (HIIT)? Ви ги репорачуваме патиките Nike Air Zoom SuperRep 2.
02.
Mar
2021
Тренинг
Горниот дел од телото - рацете, рамената и грбот се проблематични кај повеќето луѓе, дури и кај оние кои редовно тренираат. Овие вежби најчесто ги занемаруваме, сметајќи дека најлесно ни е да ги зајакнеме мускулите на рацете, рамената и грбот, но реалноста е поинаква.
26.
Jan
2021
Тренинг
Ако стомакот е ваша проблематична зона, не само кога зборуваме за слабеење и вишок маснотии, туку и за дефинирање на стомакот, треба да знаете дека не сте сами.
14.
Jan
2021
Тренинг
И покрај тоа што празниците сè уште не се завршени, време е да почнеме да вежбаме со цел да ги согориме сите вишок калории. Ви претставуваме 30-минутен HIIT тренинг за цело тело.
18.
Dec
2020
Тренинг
Plank е една од најдобрите вежби за целото тело. Погледнете кои динамични вежби можете да ги направите дома.
03.
Dec
2020
Тренинг
И покрај пократките денови и пониските температури, истражувањата покажуваат дека за многу љубители на фитнесот -есента е еден од најдобрите периоди во годината за тренинг.
03.
Dec
2020
Тренинг
За брендот Under Armour, единствениот начин да се надмине секој проблем во спортувањето е да се справите со истиот.
05.
Oct
2020
Тренинг
На мрзливоста и дојде крајот – време е да се вратите на тренинг рутината! За да Ве мотивираме, ќе ви го свртиме вниманието на најпопуларните тренинзи од вашите омилени фитнес инфлуенсери.
13.
Apr
2020
Тренинг
Научниците кои се занимаваат со следење на ефектите од физичките активности кај здравите луѓе, велат дека не постои биолошка и психичка функција на организмот на која вежбањето не делува позитивно.
06.
Apr
2020
Тренинг
околку сте од оние кои веќе подолго време редовно вежбаат или сте од оние кои сега слободното време го користат за интензивен тренинг, тогаш многу добро знаете дека многу лесно можете да го изгубите почетниот ентузијазам и мотивацијата за вежбање.
02.
Apr
2020
Тренинг
Се прашувате како правилно да го потрошите времето и енергијата додека сте дома? Време е за семејно вежбање!
23.
Mar
2020
Тренинг
Ако сакате да го подобрите вашиот тренинг дома, денес ви покажуваме која спортска опрема и додатоци можете да ги вклучите во вашата колекција.
19.
Mar
2020
Тренинг
Не можеме да одиме во теретана деновиве, но тоа не спречува да вежбаме дома. Наша препорака денес е ова 10-минутно вежбање кое ќе го „разбуди“ вашето тело.
27.
Feb
2020
Тренинг
Формирајте ги мускулите и целото тело правејќи ги токму овие вежби за сила! Овие вежби се препорачуваат од светски познатите фитнес тренери, а добра вест е што можете да ги направите без тегови и друга опрема.