за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
UNDER ARMOUR Qualifier Cold
UNDER ARMOUR Qualifier Cold
UNDER ARMOUR Qualifier Cold
UNDER ARMOUR Qualifier Cold
UNDER ARMOUR Qualifier Cold
UNDER ARMOUR Qualifier Cold
UNDER ARMOUR Qualifier Cold
UNDER ARMOUR Qualifier Cold
UNDER ARMOUR Qualifier Cold
UNDER ARMOUR Qualifier Cold
Код на производ: 1379306-400
UNDER ARMOUR

UNDER ARMOUR Qualifier Cold

Код на производ: 1379306-400
Машкиот дуксер со капуљача за трчање Under Armour Qualifier Cold е направен за да ве задржи фокусирани за време на зимските трчања, рано наутро и доцна навечер кога ви треба дополнително засилување. Исклучително е топол, лесен и има рефлектирачки детали за да бидете видливи. Мека, четкана мрежеста ткаенина на предната страна и еластичните делови ве одржуваат топли и удобни. Водоотпорен плетен слој на градите обезбедува дополнителна заштита од елементите. Капуљачата „балаклава“ со мрежеста плоча може да се повлече преку носот и устата за дополнителна заштита. Вградените дупки за палецот помагаат да се задржат ракавите на место, а еластични делови ја држат топлината. Дупката за часовникот на манжетната од левата страна ви овозможува да знаете уште колку време ви преостанува до последниот километар од вашата рута без да го повлечете ракавот.Спецификација: “Balaclava“ капуљача Водоотпорен плетен слој на градите Вградени дупки за палецот Отвор за часовник Состав: 88% полиестер, 12% еластин.
4.990 ДЕН
4.990 ДЕН
3.992 ДЕН
Заштеда: 998 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • SM SM
 • MD MD
 • LG LG
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Машкиот дуксер со капуљача за трчање Under Armour Qualifier Cold е направен за да ве задржи фокусирани за време на зимските трчања, рано наутро и доцна навечер кога ви треба дополнително засилување. Исклучително е топол, лесен и има рефлектирачки детали за да бидете видливи. Мека, четкана мрежеста ткаенина на предната страна и еластичните делови ве одржуваат топли и удобни. Водоотпорен плетен слој на градите обезбедува дополнителна заштита од елементите. Капуљачата „балаклава“ со мрежеста плоча може да се повлече преку носот и устата за дополнителна заштита. Вградените дупки за палецот помагаат да се задржат ракавите на место, а еластични делови ја држат топлината. Дупката за часовникот на манжетната од левата страна ви овозможува да знаете уште колку време ви преостанува до последниот километар од вашата рута без да го повлечете ракавот.
Спецификација:

 • “Balaclava“ капуљача
 • Водоотпорен плетен слој на градите
 • Вградени дупки за палецот
 • Отвор за часовник
 • Состав: 88% полиестер, 12% еластин

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд UNDER ARMOUR
  Возраст За возрасни

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 1376794-002
  4.632 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.790 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 1373214-419
  3.222 ДЕН
  Заштеда 15%
  3.790 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 1374544-720
  3.773 ДЕН
  Заштеда 30%
  5.390 ДЕН
  Додај во кошничка
  UNDER ARMOUR Qualifier Cold
  Дуксер
  UNDER ARMOUR Qualifier Cold