за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Sportswear Sport Essentials
NIKE Sportswear Sport Essentials
NIKE Sportswear Sport Essentials
NIKE Sportswear Sport Essentials
NIKE Sportswear Sport Essentials
NIKE Sportswear Sport Essentials
NIKE Sportswear Sport Essentials
NIKE Sportswear Sport Essentials
Код на производ: DM6829-686
NIKE

NIKE Sportswear Sport Essentials

Код на производ: DM6829-686
Nike Sportswear Sport Essentials се машки шорцеви lifestyle подготвени за сите ваши активности, дури и за нуркање. Облечете ги за да уживате во целодневна пријатност и удобност. Изработени се од полиестер кој во контакт со вашата кожа ви ја обезбедува удобноста што ја заслужувате. Еластичниот појас со јамка придонесува за вклопување и лесна персонализација. Логото на Nike на левата нога јасно ја истакнува вашата лојалност кон овој спортски бренд. Практични странични џебови и заден џеб со преклоп што има банџи врвка ќе ги собере сите ваши основни работи. Овие шорцеви на Nike лесно се одржуваат со перење во машина и се вистинскиот избор за љубителите на едноставниот спортски стил без непотребни детали. Спецификација: Машки шорцеви – lifestyle Состав: 100% полиестер Странични џебови и заден џеб со преклоп Лого на Nike Еластичен појас со јамка.
2.790 ДЕН
2.790 ДЕН
1.395 ДЕН
Заштеда: 1.395 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • L L
 • XL XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Sportswear Sport Essentials се машки шорцеви lifestyle подготвени за сите ваши активности, дури и за нуркање. Облечете ги за да уживате во целодневна пријатност и удобност. Изработени се од полиестер кој во контакт со вашата кожа ви ја обезбедува удобноста што ја заслужувате. Еластичниот појас со јамка придонесува за вклопување и лесна персонализација. Логото на Nike на левата нога јасно ја истакнува вашата лојалност кон овој спортски бренд. Практични странични џебови и заден џеб со преклоп што има банџи врвка ќе ги собере сите ваши основни работи. Овие шорцеви на Nike лесно се одржуваат со перење во машина и се вистинскиот избор за љубителите на едноставниот спортски стил без непотребни детали.
Спецификација:

 • Машки шорцеви – lifestyle
 • Состав: 100% полиестер
 • Странични џебови и заден џеб со преклоп
 • Лого на Nike
 • Еластичен појас со јамка

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви 928513-063
  2.195 ДЕН
  Заштеда 50%
  4.390 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Шорцеви BV2721-010
  2.712 ДЕН
  Заштеда 15%
  3.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви DX0817-010
  3.912 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.890 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Sportswear Sport Essentials
  Шорцеви
  NIKE Sportswear Sport Essentials