за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Sportswear Essential
NIKE Sportswear Essential
NIKE Sportswear Essential
NIKE Sportswear Essential
NIKE Sportswear Essential
NIKE Sportswear Essential
NIKE Sportswear Essential
NIKE Sportswear Essential
Код на производ: DV7882-010
NIKE

NIKE Sportswear Essential

Код на производ: DV7882-010
Има причина зошто женскиот фустан со кратки ракави Nike Sportswear Essential е дел од нашата Essential колекција. Покрај тоа што е лесен за фрлање, исто како вашата омилена маичка, таа е целосно направена од мек органски памук, неверојатно е мека и има многу простор за целосна удобност. Испуштените раменици го прават нејзиниот рез опуштен. Овогодинешната верзија на овој фустан е подолга од претходните за дополнителна покриеност. Заоблениот раб додава безгрижен, стилски изглед. Спецификација: Женски фустан – lifestyle Ребрест еластичен дел на деколтето Заоблен долен раб Машинско перење Материјал: 100% памук.
3.490 ДЕН
3.490 ДЕН
2.094 ДЕН
Заштеда: 1.396 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
 • L L
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Има причина зошто женскиот фустан со кратки ракави Nike Sportswear Essential е дел од нашата Essential колекција. Покрај тоа што е лесен за фрлање, исто како вашата омилена маичка, таа е целосно направена од мек органски памук, неверојатно е мека и има многу простор за целосна удобност. Испуштените раменици го прават нејзиниот рез опуштен. Овогодинешната верзија на овој фустан е подолга од претходните за дополнителна покриеност. Заоблениот раб додава безгрижен, стилски изглед.
Спецификација:

 • Женски фустан – lifestyle
 • Ребрест еластичен дел на деколтето
 • Заоблен долен раб
 • Машинско перење
 • Материјал: 100% памук

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долг фустан
  Пол Женски
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  2.274 ДЕН
  Заштеда 40%
  3.790 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  2.094 ДЕН
  Заштеда 40%
  3.490 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  2.874 ДЕН
  Заштеда 40%
  4.790 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Sportswear Essential
  Долг фустан
  NIKE Sportswear Essential