за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Club Fleece Alumni
NIKE Club Fleece Alumni
NIKE Club Fleece Alumni
NIKE Club Fleece Alumni
NIKE Club Fleece Alumni
NIKE Club Fleece Alumni
NIKE Club Fleece Alumni
NIKE Club Fleece Alumni
Код на производ: DX0502-010
NIKE

NIKE Club Fleece Alumni

Код на производ: DX0502-010
Изработени од мек француски фротир, машките шорцеви Nike Club Fleece Alumni ви обезбедуваат целосна удобност и се идеални за секој ден. Дизајниран е со необработени рабови на влезовите во џебот и долните рабови за да се постигне винтиџ, истрошен изглед. Растегливиот еластичен појас има надворешен држач што ви овозможува дополнително да ги прилагодите овие шорцеви на вашите потреби. Меката француска ткаенина има лесно чувство, а просторното вклопување околу колковите и бутовите ви дава опуштен изглед и чувство. Спецификација: Машки lifetsyle шорцеви Еластичен прилагодлив појас Странични џебови Заден џеб Машинско перење Материјал: 58% памук / 23% вискоза / 19% полиестер.
3.190 ДЕН
3.190 ДЕН
2.712 ДЕН
Заштеда: 478 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Изработени од мек француски фротир, машките шорцеви Nike Club Fleece Alumni ви обезбедуваат целосна удобност и се идеални за секој ден. Дизајниран е со необработени рабови на влезовите во џебот и долните рабови за да се постигне винтиџ, истрошен изглед. Растегливиот еластичен појас има надворешен држач што ви овозможува дополнително да ги прилагодите овие шорцеви на вашите потреби. Меката француска ткаенина има лесно чувство, а просторното вклопување околу колковите и бутовите ви дава опуштен изглед и чувство.
Спецификација:

 • Машки lifetsyle шорцеви
 • Еластичен прилагодлив појас
 • Странични џебови
 • Заден џеб
 • Машинско перење
 • Материјал: 58% памук / 23% вискоза / 19% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви 928513-063
  2.195 ДЕН
  Заштеда 50%
  4.390 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Шорцеви BV2721-010
  2.712 ДЕН
  Заштеда 15%
  3.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви DX0817-010
  3.912 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.890 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Club Fleece Alumni
  Шорцеви
  NIKE Club Fleece Alumni