за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Jordan ESSENTIAL
NIKE Jordan ESSENTIAL
NIKE Jordan ESSENTIAL
NIKE Jordan ESSENTIAL
Код на производ: 95C452-782
NIKE

NIKE Jordan ESSENTIAL

Код на производ: 95C452-782
Nike Jordan ESSENTIAL е детска јакна со капуљача за тинејџери е одговорот на Nike за студените зимски денови. Надуена и удобна, оваа јакна ќе го заштити вашиот јуниор од временските неприлики цела зима. Затворањето со патент, високата јака и капуљачата обезбедуваат заштита од ветер, дожд и студ, така што вашето малечко ќе може непречено да ужива во зимските авантури. Има и џебови за загревање на рацете и складирање на ситниците што ги носиме со нас секој ден. Логото Jumpman е присутно, за да им покаже на сите кој бренд ја заслужил довербата на вашите тинејџери. Спецификација: Детска lifestyle јакна за тинејџери Затворање со патент со целосна должина Висока јака Џебови Лого на Jumpman.
7.490 ДЕН
7.490 ДЕН
5.992 ДЕН
Заштеда: 1.498 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • M 11-12г.
 • L 12-13г.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Jordan ESSENTIAL е детска јакна со капуљача за тинејџери е одговорот на Nike за студените зимски денови. Надуена и удобна, оваа јакна ќе го заштити вашиот јуниор од временските неприлики цела зима. Затворањето со патент, високата јака и капуљачата обезбедуваат заштита од ветер, дожд и студ, така што вашето малечко ќе може непречено да ужива во зимските авантури. Има и џебови за загревање на рацете и складирање на ситниците што ги носиме со нас секој ден. Логото Jumpman е присутно, за да им покаже на сите кој бренд ја заслужил довербата на вашите тинејџери.
Спецификација:

 • Детска lifestyle јакна за тинејџери
 • Затворање со патент со целосна должина
 • Висока јака
 • Џебови
 • Лого на Jumpman

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Деца-момчиња
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна 95B651-023
  5.592 ДЕН
  Заштеда 20%
  6.990 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Jordan ESSENTIAL
  Јакна
  NIKE Jordan ESSENTIAL