за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas Essentials Light Down
adidas Essentials Light Down
adidas Essentials Light Down
adidas Essentials Light Down
adidas Essentials Light Down
adidas Essentials Light Down
adidas Essentials Light Down
adidas Essentials Light Down
adidas Essentials Light Down
adidas Essentials Light Down
Код на производ: HZ5728
adidas

adidas Essentials Light Down

Код на производ: HZ5728
Код на производителот: DKG26
adidas Essentials Light Down е машки елек кој ќе стане вашиот омилен дел од вашата гардероба во постудените денови. Во студените денови, овој елек ќе стане последниот слој што ќе го облечете откако ќе излезете од дома. Тенкиот крој и иконските 3 линии создаваат елегантен изглед. Изолацијата од внатрешната страна ја дава вистинската количина на топлина. Џебовите на предната страна ги одржуваат вашите раце убави и топли. Направен од 70% рециклирани материјали, овој производ е само едно од решенијата на adidas за да се стави крај на пластичниот отпад. Спецификација: Машки елек Патент со целосна должина Направен од 70% рециклирана содржина Странични џебови.
6.088 ДЕН
6.088 ДЕН
6.088 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas Essentials Light Down е машки елек кој ќе стане вашиот омилен дел од вашата гардероба во постудените денови. Во студените денови, овој елек ќе стане последниот слој што ќе го облечете откако ќе излезете од дома. Тенкиот крој и иконските 3 линии создаваат елегантен изглед. Изолацијата од внатрешната страна ја дава вистинската количина на топлина. Џебовите на предната страна ги одржуваат вашите раце убави и топли. Направен од 70% рециклирани материјали, овој производ е само едно од решенијата на adidas за да се стави крај на пластичниот отпад.
Спецификација:

 • Машки елек
 • Патент со целосна должина
 • Направен од 70% рециклирана содржина
 • Странични џебови

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Sportswear
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  adidas Essentials Light Down
  Јакна
  adidas Essentials Light Down