за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Sportswear Essential
NIKE Sportswear Essential
NIKE Sportswear Essential
NIKE Sportswear Essential
NIKE Sportswear Essential
NIKE Sportswear Essential
NIKE Sportswear Essential
NIKE Sportswear Essential
NIKE Sportswear Essential
NIKE Sportswear Essential
Код на производ: DM6183-010
NIKE

NIKE Sportswear Essential

Код на производ: DM6183-010
Долните женски тренерки Nike Sportswear Essential се основна гардероба која секогаш ви е потребна. Нивната функционалност овозможува лесно да се трансформира од парче што го носите низ домот во модел кој е дел од урбаниот стил на облека. Изработени се од мек плисиран материјал, кој е 100% рециклиран. Еластичниот ремен, со средна висина, со јамка се прилагодува на индивидуалните потреби, а висината и обемот на половината можете сами да ги приспособите. Пократката должина ги носи вашите Nike патики до израз. Мрежестата линија од половината до колената ја зголемува можноста за дишење. Страничните џебови се секогаш добро решение кога набрзина излегувате од дома и носите само ситни предмети. Спецификација: Женски тренерки за секој ден Машинско перење Лого на Swoosh 100% рециклиран материјал Странични џебови Еластичен појас Состав: 100% најлон; Постава: 100% полиестер.
6.190 ДЕН
6.190 ДЕН
4.952 ДЕН
Заштеда: 1.238 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Долните женски тренерки Nike Sportswear Essential се основна гардероба која секогаш ви е потребна. Нивната функционалност овозможува лесно да се трансформира од парче што го носите низ домот во модел кој е дел од урбаниот стил на облека. Изработени се од мек плисиран материјал, кој е 100% рециклиран. Еластичниот ремен, со средна висина, со јамка се прилагодува на индивидуалните потреби, а висината и обемот на половината можете сами да ги приспособите. Пократката должина ги носи вашите Nike патики до израз. Мрежестата линија од половината до колената ја зголемува можноста за дишење. Страничните џебови се секогаш добро решение кога набрзина излегувате од дома и носите само ситни предмети.
Спецификација:

 • Женски тренерки за секој ден
 • Машинско перење
 • Лого на Swoosh
 • 100% рециклиран материјал
 • Странични џебови
 • Еластичен појас
 • Состав: 100% најлон; Постава: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Пол Женски
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:6
  3.272 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Sportswear Essential
  Долен дел тренерки
  NIKE Sportswear Essential