за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Challenger
NIKE Challenger
NIKE Challenger
NIKE Challenger
NIKE Challenger
NIKE Challenger
NIKE Challenger
NIKE Challenger
NIKE Challenger
NIKE Challenger
Код на производ: DV9359-010
NIKE

NIKE Challenger

Код на производ: DV9359-010
Дизајнирани за трчање, тренинзи и јога, машките шорцеви за трчање Nike Challenger се лесни и прозрачни, со удобно вклопување што ви помага да го извлечете максимумот. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и свежи. Краткото вклопување нуди лесна поддршка. Направени од лесна и еластична ткаенина, овие шорцеви имаат мрежа на долните странични панели за дишење. Страничните процепи ви овозможуваат слободно да се движите. Страничните џебови се таму за да ги чуваат малите предмети, како што се клучевите или картичката, безбедно и на дофат. Задниот џеб со копче е доволно простран за да одговара на повеќето телефони. Спецификација: Влошки: 17,8 cm Постава Еластичен појас Преден и заден џеб Состав: 100% полиестер.
2.590 ДЕН
2.590 ДЕН
2.590 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Дизајнирани за трчање, тренинзи и јога, машките шорцеви за трчање Nike Challenger се лесни и прозрачни, со удобно вклопување што ви помага да го извлечете максимумот. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и свежи. Краткото вклопување нуди лесна поддршка. Направени од лесна и еластична ткаенина, овие шорцеви имаат мрежа на долните странични панели за дишење. Страничните процепи ви овозможуваат слободно да се движите. Страничните џебови се таму за да ги чуваат малите предмети, како што се клучевите или картичката, безбедно и на дофат. Задниот џеб со копче е доволно простран за да одговара на повеќето телефони.
Спецификација:

 • Влошки: 17,8 cm
 • Постава
 • Еластичен појас
 • Преден и заден џеб
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  NIKE Challenger
  Шорцеви
  NIKE Challenger