за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Culture of Basketball
NIKE Culture of Basketball
NIKE Culture of Basketball
NIKE Culture of Basketball
NIKE Culture of Basketball
NIKE Culture of Basketball
Код на производ: FD4014-677
NIKE

NIKE Culture of Basketball

Код на производ: FD4014-677
Кошаркарскиот дуксер Nike Culture of Basketball за поголеми момчиња е наменет за сите љубители на кошарката, без разлика дали се занимаваат или се жестоки љубители на овој спорт. Моделот може да се комбинира со останатата опрема од колекцијата Culture of Basketball или со вашата омилена тренерка Nike. Не дозволувајте студеното време да ви ги расипе плановите, а во есенските денови играјте улична кошарка, а Nike Culture of Basketball ќе ви пружи топла поддршка. Мазна однадвор и извалкана текстура одвнатре е главната карактеристика на руното, кое е идеално за претстојната сезона есен-зима. Дизајниран за различни конституции, кројот на дуксерот го надополнува телото на сите момчиња. Големиот преден џеб е идеален за чување на вашите омилени слатки, неопходни за време на паузите. Двојните ребрести рабови овозможуваат дуксерот да ја задржи својата форма дури и по перењето, а исто така го спречуваат продирањето на студениот воздух. Спецификација: Кошаркарски дуксер за поголеми момчиња Капуљача Печатена графика на задната страна Машинско перење Извезено лого на Swoosh Преден џеб Состав: 80% памук, 20% полиестер.
3.790 ДЕН
3.790 ДЕН
3.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S 8-9г.
 • M 10-11г.
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Кошаркарскиот дуксер Nike Culture of Basketball за поголеми момчиња е наменет за сите љубители на кошарката, без разлика дали се занимаваат или се жестоки љубители на овој спорт. Моделот може да се комбинира со останатата опрема од колекцијата Culture of Basketball или со вашата омилена тренерка Nike. Не дозволувајте студеното време да ви ги расипе плановите, а во есенските денови играјте улична кошарка, а Nike Culture of Basketball ќе ви пружи топла поддршка. Мазна однадвор и извалкана текстура одвнатре е главната карактеристика на руното, кое е идеално за претстојната сезона есен-зима. Дизајниран за различни конституции, кројот на дуксерот го надополнува телото на сите момчиња. Големиот преден џеб е идеален за чување на вашите омилени слатки, неопходни за време на паузите. Двојните ребрести рабови овозможуваат дуксерот да ја задржи својата форма дури и по перењето, а исто така го спречуваат продирањето на студениот воздух.
Спецификација:

 • Кошаркарски дуксер за поголеми момчиња
 • Капуљача
 • Печатена графика на задната страна
 • Машинско перење
 • Извезено лого на Swoosh
 • Преден џеб
 • Состав: 80% памук, 20% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  NIKE Culture of Basketball
  Дуксер
  NIKE Culture of Basketball