за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Culture of Basketball
NIKE Culture of Basketball
NIKE Culture of Basketball
NIKE Culture of Basketball
NIKE Culture of Basketball
NIKE Culture of Basketball
Код на производ: FD4010-010
NIKE

NIKE Culture of Basketball

Код на производ: FD4010-010
Кошаркарски дрес Nike Culture of Basketball за поголеми момчиња се наменети за сите кои ја сакаат или практикуваат кошарка. Кројот без ракави го поттикнува опсегот на движење, така што ефектот на теренот е непобитен. Дополнително, реверзибилните својства даваат можност за двострано носење, па со вртење на страна добивате комплетно нов дрес. Без оглед на изборот, мазната ткаенина се лади и остава пријатно чувство на кожата. Технологијата Nike Dri-Fit ја отстранува потта додека оди последната минута од играта. Отпечатеното лого на Nike евоцира традиционален спортски изглед, додека Swoosh дава помодерна атмосфера. Дизајниран за различни конституции, кројот на дресот ја надополнува фигурата на сите момчиња. Спецификација: Кошаркарски дрес за поголеми момчиња Без ракави Dri-Fit технологија Ткаена етикета Машинско перење Печатено лого на Swoosh Состав: 100% полиестер.
3.090 ДЕН
3.090 ДЕН
3.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS 7-8г.
 • S 8-9г.
 • M 10-11г.
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Кошаркарски дрес Nike Culture of Basketball за поголеми момчиња се наменети за сите кои ја сакаат или практикуваат кошарка. Кројот без ракави го поттикнува опсегот на движење, така што ефектот на теренот е непобитен. Дополнително, реверзибилните својства даваат можност за двострано носење, па со вртење на страна добивате комплетно нов дрес. Без оглед на изборот, мазната ткаенина се лади и остава пријатно чувство на кожата. Технологијата Nike Dri-Fit ја отстранува потта додека оди последната минута од играта. Отпечатеното лого на Nike евоцира традиционален спортски изглед, додека Swoosh дава помодерна атмосфера. Дизајниран за различни конституции, кројот на дресот ја надополнува фигурата на сите момчиња. Спецификација:

 • Кошаркарски дрес за поголеми момчиња
 • Без ракави
 • Dri-Fit технологија
 • Ткаена етикета
 • Машинско перење
 • Печатено лого на Swoosh
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари
  NIKE Culture of Basketball
  Маица
  NIKE Culture of Basketball