за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Sportswear Essential
NIKE Sportswear Essential
NIKE Sportswear Essential
NIKE Sportswear Essential
NIKE Sportswear Essential
NIKE Sportswear Essential
NIKE Sportswear Essential
NIKE Sportswear Essential
Код на производ: DX5864-272
NIKE

NIKE Sportswear Essential

Код на производ: DX5864-272
Nike Sportswear Essential е женска горен дел тренерка кој е идеален слој за постудено време. Нејзиниот поширок крој го прави идеален за слоевитост. Свитката графика во предниот дел на центарот ви нуди препознатлив спортски стил. Овој производ е направен од 100% рециклиран полиестер и рециклирани најлонски влакна. Лесната плисирана ткаенина на оваа горна тренерка е мека и обложена со мрежа за свежина и удобност. Внатрешната банџи врвка во долниот раб ви овозможува да ја прилагодите оваа горна тренерка на вашите потреби. Еластичните делови на ракавите ја задржуваат неговата форма, а издржливите џебови обезбедуваат безбедно место за брзо складирање на вашите основни работи. Спецификација: Женски lifestyle тренерки Модел: Oversized fit за просторно чувство Исправена јака Машинско перење Материјал: 100% најлон Материјал за облога: 100% полиестер.
7.990 ДЕН
7.990 ДЕН
6.392 ДЕН
Заштеда: 1.598 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
 • L L
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Sportswear Essential е женска горен дел тренерка кој е идеален слој за постудено време. Нејзиниот поширок крој го прави идеален за слоевитост. Свитката графика во предниот дел на центарот ви нуди препознатлив спортски стил. Овој производ е направен од 100% рециклиран полиестер и рециклирани најлонски влакна. Лесната плисирана ткаенина на оваа горна тренерка е мека и обложена со мрежа за свежина и удобност. Внатрешната банџи врвка во долниот раб ви овозможува да ја прилагодите оваа горна тренерка на вашите потреби. Еластичните делови на ракавите ја задржуваат неговата форма, а издржливите џебови обезбедуваат безбедно место за брзо складирање на вашите основни работи.
Спецификација:

 • Женски lifestyle тренерки
 • Модел: Oversized fit за просторно чувство
 • Исправена јака
 • Машинско перење
 • Материјал: 100% најлон
 • Материјал за облога: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Женски
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  NIKE Sportswear Essential
  Јакна
  NIKE Sportswear Essential