Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Challenger
NIKE Challenger
NIKE Challenger
NIKE Challenger
NIKE Challenger
NIKE Challenger
Код на производ:
(DV9363-390)
NIKE

NIKE Challenger

Претходна цена
2.690 ДЕН
Моментална цена
2.690 ДЕН
Моментална цена
2.690 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Challenger е машки шорц за тренинг и активни денови. Шорцевите се дизајнирани и наменети за трчање, тренинг и јога. Технологијата Nike Dri-FIT е одговорна за одржување на потта што е можно подалеку од вас, така што можете да бидете сигурни дека ќе останете свежи и по интензивен тренинг. Растегливиот, ткаен материјал во комбинација со страничните шлицови на нозете ја зголемуваат подвижноста и подвижноста во која било насока. На задната страна има џеб со ремен за прицврстување, кој ви нуди простор за складирање на ситници со повисоко ниво на безбедност. Еластичниот појас со јамка остава простор за максимално прилагодување на моделот според вашите мерења. Спецификација: Машки шорцеви Странични и задни џебови Еластичен појас Состав: 100% полиестер.
Подетално

Nike Challenger е машки шорц за тренинг и активни денови. Шорцевите се дизајнирани и наменети за трчање, тренинг и јога. Технологијата Nike Dri-FIT е одговорна за одржување на потта што е можно подалеку од вас, така што можете да бидете сигурни дека ќе останете свежи и по интензивен тренинг. Растегливиот, ткаен материјал во комбинација со страничните шлицови на нозете ја зголемуваат подвижноста и подвижноста во која било насока. На задната страна има џеб со ремен за прицврстување, кој ви нуди простор за складирање на ситници со повисоко ниво на безбедност. Еластичниот појас со јамка остава простор за максимално прилагодување на моделот според вашите мерења.
Спецификација:

 • Машки шорцеви
 • Странични и задни џебови
 • Еластичен појас
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Шорцеви DV9311-405
  3.592 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Шорцеви DV9344-010
  1.912 ДЕН
  Заштеда 20%
  2.390 ДЕН
  Помош