Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-FIT Run Division Challenger
NIKE Dri-FIT Run Division Challenger
NIKE Dri-FIT Run Division Challenger
NIKE Dri-FIT Run Division Challenger
NIKE Dri-FIT Run Division Challenger
NIKE Dri-FIT Run Division Challenger
NIKE Dri-FIT Run Division Challenger
NIKE Dri-FIT Run Division Challenger
NIKE Dri-FIT Run Division Challenger
NIKE Dri-FIT Run Division Challenger
Код на производ:
(DX0837-246)
NIKE

NIKE Dri-FIT Run Division Challenger

Претходна цена
3.090 ДЕН
Моментална цена
3.090 ДЕН
Цена со попуст
2.472 ДЕН
Заштеда: 618 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Дизајнирани за трчање, тренинзи и јога, машките шорцеви Nike Dri-FIT Run Division Challenger имаат опуштено вклопување, направени од ткаенина што дише и ја отстранува потта од вашата кожа за да ви помогне да ја максимизирате вашата поддршка за време на овие активности. Опремен е за повеќе од трчање, бидејќи има удобни џебови кои нема да ве иритираат додека сте во движење и каде што можете да ги чувате вашите неопходни работи, како клучеви или картички. Задниот џеб, кој се затвора со велкро, е доволно голем за да го складира вашиот телефон. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Направени од лесна и еластична ткаенина, овие шорцеви имаат и мрежа на долните панели за да ве одржуваат свежи. Страничните отвори ви овозможуваат слободно да се движите. Спецификација: Машки шорцеви за трчање, јога или тренинг Лесна ткаенина што дише Nike Dri-FIT технологија Страничен и еден заден џеб Прилагодлив појас Машинско перење Материјал: 100% полиестер Материјал за облога: 92% полиестер / 8% спандекс.
Подетално

Дизајнирани за трчање, тренинзи и јога, машките шорцеви Nike Dri-FIT Run Division Challenger имаат опуштено вклопување, направени од ткаенина што дише и ја отстранува потта од вашата кожа за да ви помогне да ја максимизирате вашата поддршка за време на овие активности. Опремен е за повеќе од трчање, бидејќи има удобни џебови кои нема да ве иритираат додека сте во движење и каде што можете да ги чувате вашите неопходни работи, како клучеви или картички. Задниот џеб, кој се затвора со велкро, е доволно голем за да го складира вашиот телефон. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Направени од лесна и еластична ткаенина, овие шорцеви имаат и мрежа на долните панели за да ве одржуваат свежи. Страничните отвори ви овозможуваат слободно да се движите.
Спецификација:

 • Машки шорцеви за трчање, јога или тренинг
 • Лесна ткаенина што дише
 • Nike Dri-FIT технологија
 • Страничен и еден заден џеб
 • Прилагодлив појас
 • Машинско перење
 • Материјал: 100% полиестер
 • Материјал за облога: 92% полиестер / 8% спандекс

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara
  Помош