Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear Sport Essentials
NIKE Sportswear Sport Essentials
NIKE Sportswear Sport Essentials
NIKE Sportswear Sport Essentials
NIKE Sportswear Sport Essentials
NIKE Sportswear Sport Essentials
NIKE Sportswear Sport Essentials
NIKE Sportswear Sport Essentials
Код на производ:
(DM6829-363)
NIKE

NIKE Sportswear Sport Essentials

Претходна цена
2.790 ДЕН
Моментална цена
2.790 ДЕН
Цена со попуст
2.232 ДЕН
Заштеда: 558 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear Sport Essentials се машки шорцеви lifestyle подготвени за сите ваши активности, дури и за нуркање. Облечете ги за да уживате во целодневна пријатност и удобност. Изработени се од полиестер кој во контакт со вашата кожа ви ја обезбедува удобноста што ја заслужувате. Еластичниот појас со јамка придонесува за вклопување и лесна персонализација. Логото на Nike на левата нога јасно ја истакнува вашата лојалност кон овој спортски бренд. Практични странични џебови и заден џеб со преклоп што има банџи врвка ќе ги собере сите ваши основни работи. Овие шорцеви на Nike лесно се одржуваат со перење во машина и се вистинскиот избор за љубителите на едноставниот спортски стил без непотребни детали. Спецификација: Машки шорцеви – lifestyle Состав: 100% полиестер Странични џебови и заден џеб со преклоп Лого на Nike Еластичен појас со јамка.
Подетално

Nike Sportswear Sport Essentials се машки шорцеви lifestyle подготвени за сите ваши активности, дури и за нуркање. Облечете ги за да уживате во целодневна пријатност и удобност. Изработени се од полиестер кој во контакт со вашата кожа ви ја обезбедува удобноста што ја заслужувате. Еластичниот појас со јамка придонесува за вклопување и лесна персонализација. Логото на Nike на левата нога јасно ја истакнува вашата лојалност кон овој спортски бренд. Практични странични џебови и заден џеб со преклоп што има банџи врвка ќе ги собере сите ваши основни работи. Овие шорцеви на Nike лесно се одржуваат со перење во машина и се вистинскиот избор за љубителите на едноставниот спортски стил без непотребни детали.
Спецификација:

 • Машки шорцеви – lifestyle
 • Состав: 100% полиестер
 • Странични џебови и заден џеб со преклоп
 • Лого на Nike
 • Еластичен појас со јамка

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Шорцеви FJ5317-121
  2.792 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.490 ДЕН
  Помош