Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-FIT Totality
NIKE Dri-FIT Totality
NIKE Dri-FIT Totality
NIKE Dri-FIT Totality
NIKE Dri-FIT Totality
NIKE Dri-FIT Totality
Код на производ:
(FB4196-480)
NIKE

NIKE Dri-FIT Totality

Претходна цена
2.390 ДЕН
Моментална цена
2.390 ДЕН
Цена со попуст
1.912 ДЕН
Заштеда: 478 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Дизајнирани за вежбање, машките шорцеви Nike Dri-FIT Totality со технологија за отстранување пот ви ја обезбедуваат потребната свежина и удобност за време на тренингот. Има релаксиран крој и изработени се од мазна ткаенина која ви овозможува максимална удобност без разлика дали вежбате во теретана или дома. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Ткаенината од која се направени овие шорцеви е мека и мазна, а неговиот дизајн вклучува процепи кои ви овозможуваат слободно да се движите во сите правци. Страничните џебови се одлично место за мали нешта што секогаш ги носите со себе, како клучеви или картички. Спецификација: Машки шорцеви за тренинг Прилагодлив еластичен појас Лесна, мека и мазна ткаенина Nike Dri-FIT технологија во ткаенината Странични џебови Машинско перење Материјал: 100% полиестер.
Подетално

Дизајнирани за вежбање, машките шорцеви Nike Dri-FIT Totality со технологија за отстранување пот ви ја обезбедуваат потребната свежина и удобност за време на тренингот. Има релаксиран крој и изработени се од мазна ткаенина која ви овозможува максимална удобност без разлика дали вежбате во теретана или дома. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Ткаенината од која се направени овие шорцеви е мека и мазна, а неговиот дизајн вклучува процепи кои ви овозможуваат слободно да се движите во сите правци. Страничните џебови се одлично место за мали нешта што секогаш ги носите со себе, како клучеви или картички.
Спецификација:

 • Машки шорцеви за тренинг
 • Прилагодлив еластичен појас
 • Лесна, мека и мазна ткаенина
 • Nike Dri-FIT технологија во ткаенината
 • Странични џебови
 • Машинско перење
 • Материјал: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Тренинг
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви DM5566-010
  1.554 ДЕН
  Заштеда 40%
  2.590 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви DA5556-010
  2.792 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.490 ДЕН
  Помош