Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Essentials
NIKE Essentials
NIKE Essentials
NIKE Essentials
Детски дуксер
Код на производ:
(45C161-023)
NIKE

NIKE Essentials

Претходна цена
3.590 ДЕН
Моментална цена
3.590 ДЕН
Цена со попуст
2.872 ДЕН
Заштеда: 718 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
JORDAN ESSENTIAL HOODIE е детски дуксер за девојчиња и тинејџери во која можете да го поддржите вашиот кошаркарски тим. Овој дуксер со качулка е изработен од меко и растегливо руно за удобно вклопување, а еластичните делови на ракавите спречуваат несакано движење и ладен воздух. Jordan Jumpman на градите го комплетира комплетниот изглед. Спецификација: Дуксер за девојчиња Капуљача Лого на Jordan Jumpman Состав: 57% памук, 38% полиестер, 5% еластин Одржување: Машинско перење.
Подетално

JORDAN ESSENTIAL HOODIE е детски дуксер за девојчиња и тинејџери во која можете да го поддржите вашиот кошаркарски тим. Овој дуксер со качулка е изработен од меко и растегливо руно за удобно вклопување, а еластичните делови на ракавите спречуваат несакано движење и ладен воздух. Jordan Jumpman на градите го комплетира комплетниот изглед.
Спецификација:

 • Дуксер за девојчиња
 • Капуљача
 • Лого на Jordan Jumpman
 • Состав: 57% памук, 38% полиестер, 5% еластин
 • Одржување: Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 45B914-P3R
  2.792 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 45B170-X24
  1.974 ДЕН
  Заштеда 40%
  3.290 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер 45B714-AA7
  1.854 ДЕН
  Заштеда 40%
  3.090 ДЕН
  Помош