Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Essentials Printed
NIKE Essentials Printed
NIKE Essentials Printed
NIKE Essentials Printed
Детска маица
Код на производ:
(45C197-001)
NIKE

NIKE Essentials Printed

Претходна цена
1.690 ДЕН
Моментална цена
1.690 ДЕН
Цена со попуст
1.352 ДЕН
Заштеда: 338 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
JORDAN ESSENTIALS PRINTED е маица за девојчиња и тинејџерки инспирирана од кошарката. Со целосен принт, овој горен дел со кратки ракави сигурно ќе го одржи вашето девојче убаво без разлика дали е на терен или се излежува дома. Изработена е од мек жерсеј и има ребреста јака. Спецификација: Детска маичка за девојчиња Кратки ракави Состав: 60% памук, 40% полиестер Одржување: Машинско перење.
Подетално

JORDAN ESSENTIALS PRINTED е маица за девојчиња и тинејџерки инспирирана од кошарката. Со целосен принт, овој горен дел со кратки ракави сигурно ќе го одржи вашето девојче убаво без разлика дали е на терен или се излежува дома. Изработена е од мек жерсеј и има ребреста јака.
Спецификација:

 • Детска маичка за девојчиња
 • Кратки ракави
 • Состав: 60% памук, 40% полиестер
 • Одржување: Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Маица 45C197-P3R
  1.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.690 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица 45C220-P4G
  1.112 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.390 ДЕН
  Помош