Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
Детски долен дел тренерки
Код на производ:
(H47140)
adidas

adidas Essentials

Претходна цена
2.188 ДЕН
Моментална цена
2.188 ДЕН
Цена со попуст
1.750 ДЕН
Заштеда: 438 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м
 • 68 3-6м
 • 74 6-9м
 • 80 9-12м
 • 86 12-18м
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 8-9г.
 • 140 9-10г.
 • 146 10-11г.
 • 152 11-12г.
 • 158 12-13г.
 • 164 13-14г.
 • 170 14-15г.
 • 176 15-16г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas ESSENTIALS се долен дел од тренерки за тинејџери. Материјалот од мешавина од памук и полиестер е исклучително нежен и мек за кожата. Еластичниот појас обезбедува удобно вклопување, а големото лого на adidas на ногата го истакнува спортскиот стил. Може да се носат после тренинг, после напорен ден на училиште или додека се релаксирате дома. Тие се дизајнирани да ви ја дадат удобноста и удобноста што ја сакате. adidas поддржува поодржливо одгледување памук. Спецификација: Долни тренерки за тинејџери Рамен крој Еластичен дел на нозете Странични џебови Состав: 77% памук, 23% рециклиран полиестер.
Подетално

adidas ESSENTIALS се долен дел од тренерки за тинејџери. Материјалот од мешавина од памук и полиестер е исклучително нежен и мек за кожата. Еластичниот појас обезбедува удобно вклопување, а големото лого на adidas на ногата го истакнува спортскиот стил. Може да се носат после тренинг, после напорен ден на училиште или додека се релаксирате дома. Тие се дизајнирани да ви ја дадат удобноста и удобноста што ја сакате. adidas поддржува поодржливо одгледување памук.
Спецификација:

 • Долни тренерки за тинејџери
 • Рамен крој
 • Еластичен дел на нозете
 • Странични џебови
 • Состав: 77% памук, 23% рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Колекција Sportswear
  Материјал/Технологија Eco
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Dopunite outfit

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер HR6344
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.230 ДЕН
  Заштеда 20%
  2.788 ДЕН
  Големина
  62
  68
  74
  80
  86
  92
  98
  104
  110
  116
  122
  128
  134
  140
  146
  152
  158
  164
  170
  176

  Слични производи

  Помош