Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Culture of Basketball
NIKE Culture of Basketball
NIKE Culture of Basketball
NIKE Culture of Basketball
NIKE Culture of Basketball
NIKE Culture of Basketball
Детски долен дел тренерки
Код на производ:
(DX5521-010)
NIKE

NIKE Culture of Basketball

Претходна цена
3.490 ДЕН
Моментална цена
3.490 ДЕН
Цена со попуст
2.792 ДЕН
Заштеда: 698 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Culture of Basketball се долен дел кошаркарски тренерки за тинејџери. Дали ви се допаѓа кошарката? Без разлика дали ја играте или сте само голем обожавател на неа, ќе ви се допаднат овие долни тренерки за кошаркари Nike. Инспириран од претходните модели, има странични дупчани кои му даваат винтиџ вибрации. Доволно се широки за да ви овозможи да носите шорцеви одоздола и да бидете подготвени да играте каде и да сте. Дел од нашата сезонска колекција Култура на кошарката, оваа тренерка покажува љубов кон играта. Ја носи јасната порака „Топка за секого“ што значи дека е наменета за сите типови играчи, исто како вас. Најлонската ткаенина е лесна и издржлива, додека мрежестата обвивка дава можност за дишење. Променете го вашиот стил со 5-те копчиња на секоја страна за потенок или полабав изглед - во зависност од тоа како сакате да го носите долниот дел од тренерката. Овие копчиња ви овозможуваат брзо облекување или соблекување. Еластичниот појас обезбедува добро вклопување, а страничните џебови се безбедно место за вашите мали предмети. Спецификација: Кошаркарски тренерки наменети за тинејџери Странични нитни Еластичен појас околу половината Машинско перење Материјал: 100% најлон.
Подетално

Nike Culture of Basketball се долен дел кошаркарски тренерки за тинејџери. Дали ви се допаѓа кошарката? Без разлика дали ја играте или сте само голем обожавател на неа, ќе ви се допаднат овие долни тренерки за кошаркари Nike. Инспириран од претходните модели, има странични дупчани кои му даваат винтиџ вибрации. Доволно се широки за да ви овозможи да носите шорцеви одоздола и да бидете подготвени да играте каде и да сте. Дел од нашата сезонска колекција Култура на кошарката, оваа тренерка покажува љубов кон играта. Ја носи јасната порака „Топка за секого“ што значи дека е наменета за сите типови играчи, исто како вас. Најлонската ткаенина е лесна и издржлива, додека мрежестата обвивка дава можност за дишење. Променете го вашиот стил со 5-те копчиња на секоја страна за потенок или полабав изглед - во зависност од тоа како сакате да го носите долниот дел од тренерката. Овие копчиња ви овозможуваат брзо облекување или соблекување. Еластичниот појас обезбедува добро вклопување, а страничните џебови се безбедно место за вашите мали предмети.
Спецификација:

 • Кошаркарски тренерки наменети за тинејџери
 • Странични нитни
 • Еластичен појас околу половината
 • Машинско перење
 • Материјал: 100% најлон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош